מתי זה הזמן הנכון לספר את הכלב

5/5 - (1 vote)

שמירה על הפרווה הכלב שלך מטופחת ובריאה היא חלק חשוב בטיפול שלו. עם זאת, ההחלטה מתי לגזור את השיער של הכלב יכולה להיות החלטה מאתגרת, במיוחד אם אתה לא בטוח לגבי הזמן הטוב ביותר לעשות זאת. במאמר זה, נדון מתי זה עשוי להיות הזמן המתאים לעשות תספורת לכלב שלך, כמו גם כמה טיפים כדי להבטיח שהפרווה של הכלב שלך תשאר בריאה ומטופחת.

  • כשהשיער נהיה דהוי

אם השיער של הכלב שלך הופך להיות דהוי וסבוך, ייתכן שהגיע הזמן לקצץ אותו. קשרים בשיער עלולים לגרום לאי נוחות ואף להוביל לגירוי בעור או לזיהום, ולכן חיוני לטפל בהם בהקדם. גזעים מסוימים, כמו פודלים ושיצו, נוטים יותר להתחכך בגלל שיערם המתולתל או הארוך. צחצוח רגיל של הפרווה יכול לסייע במניעת היווצרות קשרים.

  • כשהשיער הופך להיות ארוך מדי

שיער ארוך יכול להפוך למסורבל וקשה לטיפול, במיוחד אם הכלב שלך נהנה לשחק בחוץ או לצאת לטיולים. אם השיער של הכלב שלך הופך ארוך מדי, הוא יכול גם להסתבך ולהוביל לאי נוחות או אפילו בעיות בריאותיות. גזירת השיער באופן קבוע יכול לעזור לכלב שלך מאוד. 

  • כשמזג האוויר מתחמם

ככל שמזג האוויר מתחמם, הפרווה של הכלב שלך יכולה להיות עבה מדי ולגרום לו לאי נוחות. זה נכון במיוחד עבור גזעים בעלי פרווה עבה, כמו כלב האסקי. מתן תספורת לכלב יכול לעזור לו להישאר קריר עם נוחות בחודשי הקיץ החמים.

  • כשיש בעיות עור

אם לכלב שלך יש בעיות עור, כגון נקודות חמות או אלרגיות, ייתכן שיהיה צורך לחתוך את השיער כדי לעזור לטפל בבעיה. שיער יכול ללכוד לחות וחיידקים, מה שמוביל לגירוי בעור או לזיהום. גזירת השיער יכולה לעזור לשמור על האזור נקי ויבש, ולאפשר לעור להחלים מהר יותר.

  • חלק מטיפוח רגיל

טיפוח קבוע חיוני לשמירה על בריאותו ורווחתו של כלבכם. גזירת השיער של הכלב שלך צריך להיות חלק מהשגרה הזו, יחד עם צחצוח, רחצה וגזיזת ציפורניים. בהתאם לגזע ולסוג הפרווה של הכלב שלך, ייתכן שיהיה עליך לחתוך את השיער שלו כל כמה שבועות או חודשים.

טיפים לגזירת שיער לכלב 

  • כלים הנכונים: תשקיע במספריים ובקוצצים איכותיים שתוכננו במיוחד לטיפוח חיות מחמד.
  • קח את הזמן: חיתוך שיער הכלב שלך דורש סבלנות ותשומת לב לפרטים הקטנים. קח הפסקות לפי הצורך ועבוד לאט כדי להבטיח תוצאה טובה ומדויקת.
  • סימנים של אי נוחות: אם הכלב שלך נהיה חסר מנוחה או נע באי נוחות, קח הפסקה ונסה שוב מאוחר יותר. (במקרה שזה ממשיך מומלץ לפנות דווקא לבעל מקצוע)

בסופו של דבר ההחלטה מתי לגזור את השיער של הכלב שלך יכולה להיות החלטה מאתגרת, אך ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון. פרווה מטופחת ובריאה היא חיונית לבריאות ולאושר הכללי של הכלב שלך.

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ