כל מה שצריך לדעת על כלבנות טיפולית

אילוף כלבים
2.7/5 - (9 votes)

כלבנות טיפוליות, המכונה גם טיפול בעזרת כלבים, הופכת להיות פופולריות יותר ויותר כדרך לעזור לאנשים עם בעיות בריאות פיזיות, נפשיות ורגשיות. כלבים ידועים ביכולתם לספק תמיכה ונוחות רגשית, ועל ידי כלבנות טיפוליות נוצרת  סביבה בטוחה ותומכת בה אנשים יכולים לקיים אינטראקציה עם כלבים מאומנים במיוחד לזה. במאמר זה נספק מדריך מקיף על כלבנות טיפוליות, כולל מה זה, איך זה פועל והיתרונות שזה מציע.

מה זה כלבנות טיפוליות?

כלבנות טיפוליות כולל ליווי של כלבים לאנשים עם מצבים בריאותיים שונים. כלביות אלו מציעות תוכנית מובנית של פעילויות בעזרת כלבים, כמו ליטוף, טיפוח ומשחק עם כלבים, כמובן שגם אימוני ציות ותרגילים שנועדו לעזור לאנשים לבנות אמון, ביטחון וחוסן רגשי.

הכלבים המשמשים בכלביות טיפוליות מאומנים במיוחד כדי לספק נוחות, תמיכה וליווי. כלבים אלו הם לרוב כלבי הצלה, אשר מאומנים כבר לעבוד עם אנשים מכל הגילאים והרקעים. חלק מהכלביות הטיפוליות מציעות גם תוכניות לחיילים משוחררים, לילדים עם צרכים מיוחדים ולאנשים עם מצבים נפשיים כמו דיכאון וחרדה.

כיצד פועלות כלביות טיפוליות?

כלביות טיפוליות פועלות על ידי מתן תוכנית מובנית של פעילויות בעזרת כלבים שנועדו לשפר את הבריאות הפיזית, הנפשית והרגשית של האדם שבא איתם במגע. הפעילויות המוצעות במתקנים אלה משתנות, אך עשויות לכלול:

  • ליטוף וטיפוח לכלבים
  • משחק עם כלבים
  • אימון של ציות
  • אימון של זריזות
  • תמיכה רגשית וחברות

התוכניות המוצעות בכלביות הטיפוליות מותאמות לצרכים האישיים של כל לקוח. הצוות במתקנים אלה עובד בשיתוף פעולה הדוק עם לקוחות כדי לזהות את המטרות שלהם ולפתח תוכנית שתעזור להם להשיג את המטרות הללו. המאמנים גם עובדים עם הכלבים כדי להבטיח שהם יהיו מאומנים היטב ומסוגלים לספק את רמת התמיכה והנוחות הנדרשת.

מהם היתרונות של כלבנות טיפוליות?

שיפור במצב הרוח 

בילוי עם כלבים הוכח כמפחית מתח וחרדה, ומגביר את תחושות האושר והרווחה. זה יכול להיות מועיל במיוחד עבור אנשים עם דיכאון, חרדה או מצבי בריאות נפשיים אחרים.

ביטחון עצמי

כלביות טיפוליות מספקות סביבה בטוחה ותומכת בה אנשים יכולים ליצור אינטראקציה עם כלבים ואנשים אחרים. זה יכול לעזור לאנשים לבנות מיומנויות חברתיות וביטחון עצמי, מה שיכול להיות מועיל במיוחד עבור אלה עם הפרעות על הספקטרום האוטיסטי או מצבי חרדה חברתית אחרים.

בריאות גופנית 

משחק עם כלבים יכול לעזור לשפר את הקואורדינציה והשיווי משקל, והליכה עם כלבים יכולה לעזור להעלות את רמות הפעילות הגופנית. מה שיגרום לעזור בשמירה על הבריאות והעלאת רמת הכושר.

בדידות מופחתת 

אנשים רבים המבקרים בכלביות טיפוליות מדווחים שהם מרגישים פחות בודדים לאחר בילוי עם הכלבים. התמיכה החברתית שמספקים הכלבים יכולה לעזור לאנשים להרגיש מחוברים יותר לאחרים ופחות לבד.

כישורי תקשורת

כלביות טיפוליות כוללות לרוב עבודה עם כלבים ועם צוות המאמנים שלהם. זה יכול לעזור לאנשים לבנות מיומנויות תקשורת וללמוד לעבוד ביעילות עם אחרים.

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ