כל מה שרציתם לדעת על אילוף גורים

אילוף כלבים
Rate this post

אילוף גורים הוא החלק הקריטי בצמיחתו והתפתחותו של גור כלבים. גורים ידועים בטווח הקשב הקצר שלהם, ובנוסף הם מתעייפים מהר. לכן אילוף גורים דורש סבלנות, ידע ונוכחות. המפתח לאילוף גורים מוצלח הוא להפוך אותו לפעילות חיובית ומהנה. עשו הכל כדי לשמור על אנרגיה חיובית ושמחה במהלך כל האילוף.

מתי מומלץ להתחיל את תהליך האילוף?

אילוף גורים

אין תשובה חד משמעית לשאלה הזו, מה גם שעשויה להיות השפעה לנסיבות הגידול של הכלב, לסוג שלו, לאופי הנקודתי וכדומה. יש שימליצו להתחיל באילוף, או לכל הפחות בהקניית הרגלים נכונים, כבר מהימים הראשונים לחיי הגור. אחרים יעדיפו להמתין מספר שבועות, בהנחה שבשלב הזה אילוף הגור עשוי להיות יעיל יותר.

ניתן בהחלט להתייעץ עם מומחים שונים, או אפילו "להקשיב" לכלב ולנסות להעריך את מידת המוכנות שלו לתהליך המרגש הזה של אילוף גורים.

מהו הדבר הראשון שצריך לעשות בתהליך אילוף גורים?

השלב הראשון של האימונים כרוך בפקודות בסיסיות מהסיבה הפשוטה שהוא מהווה בסיס לכל סוג אחר של אילוף. פקודות פשוטות כמו 'שב', 'לא לזוז' ו'ארצה' הן חשובות על מנת לשמור על הגור בטוח ומאושר בזמן הוא מגלה את העולם. אילוף כלבים לפקודות ציות פשוטות יכול להתחיל בדרך בכלל בסביבות גיל 7-8 שבועות.

מתי אפשר לצאת עם הגור מהבית?

החשש העיקרי של רבים מבעלי הכלבים הוא לחשוף את הגור שלהם למחלות או לסיכונים שונים, הנובעים מהעובדה שגורים הרי אינם נולדים מחוסנים. לכן ההמלצה הרפואית הכללית היא לצאת עם הגור מהבית רק כאשר הוא משלים את סדרת החיסונים הראשונה, מה שלרוב קורה בסביבות גיל 7-6 שבועות.

עם זאת, חשיפת הגור לסביבה חשובה מאוד מבחינה התנהגותית אפילו קודם לכן: למשל, הקניית מיומנויות בהתנהלות מול כלבים אחרים. בתנאים האלו ניתן לשקול בחיוב הוצאה של הגור מהבית עוד קודם לכן, גם אם מומלץ להתרחק מגינות כלבים המוניות או מכלבים שאינם בריאים או מחוסנים. 

אימוני רצועה

הליכה ברצועה אינה התנהגות טבעית לכלבים. זו הסיבה שגורים בדרך כלל נוהגים ללכת בכיוונים שונים כשהם לראשונה עם רצועה. החדשות הטובות הן, שאילוף רצועה בגיל צעיר מקנה לכלבים צייתנות גבוהה לפקודות רצועה. את אימוני הרצועה ניתן להתחיל מהרגע שהבאתם את הגור החדש לביתכם.

תחילה עליכם לתת לו להתרגל לתחושה שיש לו קולר על הצוואר, ולרצועה שמחוברת אליו. ברגע שהגור מתרגל, התחילו לבצע איתו טיולים קטנים ברחבי הבית כשהוא קשור. ברגע שהגור מתחיל להבין כיצד להתנהג כשהוא רתום, אתם יכולים לצאת איתו לטיול קצרים בשכונה. כמובן שלאחר כל החיסונים הדרושים/

אילוף גורים לצרכים

מעבר לפקודות הבסיסיות, אילוף גורים לצרכים הוא חלק עיקרי וחשוב, ויש לו השלכות גם לגבי העתיד. ראשית עליכם להבין כי גור כלבים יכול להתחיל באילוף לצרכים רק בגיל 3.5 חודשים. הגיל כמובן תלוי בגזע הכלב, גזעים גדולים יכולים להתחיל בגיל יותר מוקדם מגזעים קטנים בזכות הגודל שלהם.

כמה זמן נמשך תהליך אילוף גורים?

משכו של אילוף גורים משתנה מגור לגור ותלוי גם בסוגו, במטרות האילוף או החינוך של בעליו, באינטרקציה הנוצרת עם כלבים או בני אדם אחרים ועוד. המשמעות היא שקשה מאוד להעריך מראש מהו הזמן המדויק שיידרש על מנת שניתן יהיה לסמן "וי" על משימת האילוף והשלבים השונים שלה.

יש מקרים בהם ניתן לאלף את הכלב בצורה מספקת תוך שבועות ספורים, בעוד באחרים יידרשו חודשים או אפילו שנים להגשים את היעדים השונים. שימו לב שגם אחרי שמשלימים עם האילוף, לפחות לכאורה, אי אפשר לנוח באופן מלא על זרי הדפנה. 

גידול כלב הוא אחריות גדולה, שאינה נפסקת למעשה בשום שלב. בהקשר הנוכחי לעיתים קרובות מאלפים את הכלב, אבל נדרש חיזוק של האילוף, מעבר לשלב מתקדם או תיקון התנהגויות בלתי רצוניות שמופיעות עם הזמן ממגוון סיבות.

מתי ללמד את הגור כישורים נוספים?

בדומה לאנשים, כלבים שונים זה מזה בכל הקשור לאילוף שלהם. חלק מהכלבים קולטים פקודות וטריקים באופן מיידי, בעוד שאחרים לוקחים קצת יותר את הזמן. לפני שתעברו למיומנויות מתקדמות יותר כמו 'גלגול', 'עזוב' או 'חכה', וודאו שהכלב שלכם שולט בפקודות הבסיסיות.

יתרונות באילוף גורים

אם בוחנים את השלבים השונים של אילוף הגורים, ניתן להבין בקלות מדוע אין תחליף לאילוף נכון של הכלב. כלב מאולף יהיה באופן כמעט ודאי נעים יותר לגידול, ולו מכיוון שהאילוף נועד להקנות לו התנהגות הנחשבת לנכונה ולמנוע ממנו לבצע פעולות המקשות על הגידול או מעלות תסכול אצל בני הבית: עשיית צרכים בתוך הבית, לעיסת נעליים או ריפודי ספות, התנהגות אלימה מול בני אדם או כלבים אחרים וכן הלאה.

כלב מאולף יהיה מטבע הדברים ממושמע יותר, וההרגלים שמקנים לו עשויים ללוות אותו משך כל חייו. הוא עשוי להתנהל בצורה אידיאלית בבית או מחוצה לו, מול בני אדם (החל מתינוקות ועד לאנשים מבוגרים) אך גם כלבים אחרים, ולהתייחס למישורים השונים בחיי הכלב.

אילוף כלבים במשק דרור

משק דרור הינו פנסיון לכלבים ברמה גבוהה המנוהל על ידי עופר דרור, איש כלבים כמה עשרות שנים. משק דרור נותן שירותי אילוף גורים בפנסיון, מתוך ההבנה שאילוף רציף הינו היעיל והטוב ביותר עבור הכלב שלכם. הכלבים בפנסיון נהנים ממרחב גדול לפרוק אנרגיות, בפיקוח הצוות המסור והמקצועי המקנה להם הרגלי התנהגות חדשים וטובים יותר.

לסיכום,

זכרו! האילוף לא מסתיים לעולם. כבעלי כלבים תפקידכם להמשיך לאמן אותם ולתרגל איתם ללא הפסקה פקודות ידועות, ולעבור לאילוף מתקדם ככל שהכלבים יגדלו. אילוף הוא חיוני, הוא בונה את האמון ועוזר לתקשורת בין בעלי כלבים לכלבים שלהם.

כמו גם מלמד מיומנויות קריטיות להתנהגות טובה לאורך חיים שלמים. לאילוף גורים באזור המרכז חייגו עכשיו למספר 08-9221543 ונשמח להכיר את ההולך על 4 שלכם.

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ