יש דרך קלה לגמול גור

יש דרך קלה לגמול כלב
Rate this post

כאשר מחליטים לאמץ גור חדש יש הרבה מה לדעת ולעשות על מנת שכל הצדדים יתרגלו למציאות החדשה ואט אט תהיה שגרה קבועה לכל בני המשפחה. לכל סוג או גזע של כלב, כמו גם לכל גור באשר הוא יש את התכונות והמאפיינים שלו וסביר מאד להניח שעל פיהם נבחר הגור שאומץ למשפחה. בנוסף לזה לכלבים יש התנהגויות שונות שבכל משפחה יחליטו אם אלה התנהגויות שמקובלות ומוסכמות או שצריך להרגיל את הכלבלב להתנהגות אחרת. על דבר אחד אין עוררין והוא גמילה שלו מעשיית הצרכים היכן שירצה. לא מעט אנשים נרתעים לעיתים קרובות מאימוץ גורים בשל נושא עשיית הצרכים בבית ולכן חשוב לדעת שאם ניגשים לטיפול בנושא בצורה חיובית ונכונה – אפשר לסיים איתו מהר מאד.

הנחות יסוד בגמילת גורים

חשוב להבין שהרבה שינויים עוברים על הגור כאשר הוא מגיע לגור אצל משפחה שאימצה אותו. דבר נוסף שאסור לשכוח הוא שעשיית הצרכים היא קביעת טריטוריה אצל הכלבים ולכן אין מדובר בהתנהגות גורית או תינוקית בשל גילו הצעיר של הכלבלב. ייתכן מאד, שאם מדובר בגור שזה עתה נולד – יש סבירות גבוהה שהוא כלל לא שולט בסוגריו ולכן עושה את צרכיו בכל רגע שהם יוצאים לבד. עם הנחות היסוד האלה ובידיעתן קל יותר לצאת לדרך ולהתחיל את התהליך. אין ספק שדרושה מנה הגונה של סבלנות ואורך רוח ואז אולי התהליך יהיה קצר יותר, ממוקד יותר והרבה יותר יעיל. כשנקודות האלה מוטמעות בתודעה – אפשר לצאת לדרך!

עצות פרקטיות לגמילת גור

על מנת להגן על הבית ועל החפצים – חשוב להכין את סביבת המגורים לקראת תהליך הגמילה. לגלגל את השטיחים, להרחיק חפצים שלא רוצים שיירטבו ולהקפיד שלא יהיו נעליים או צעצועים על הרצפה. מומלץ להצטייד בכמות גדולה של עיתונים, שכן הם היעילים ביותר בספיגת שלוליות השתן הקטנות וגם בנטרול הריח שלהם. בשלבים הראשוניים כדאי להגביל את השטח שאליו מותר לגור להגיע, למשל הסלון, פינת האוכל והמטבח. סגירת הדלתות בחדרי השינה תגביל את אזור המרבץ של הכלבלב וגם תקטין סיכון לעוגמת נפש ולכלוך. להלן עצות נוספות שכדאי לחשוב עליהן ולקחת בחשבון בזמן התהליך –

  • התנהגות עקבית – אמירת "לא" אסרטיבית בכל פעם שהגור עושה את צרכיו שלא היכן שמותר לו. אפשר להוסיף לכך נזיפה קלה בטון כועס וברור.
  • מיד כשהוא עושה – לצאת איתו החוצה בו ברגע. כך אט אט הוא יתחיל לקשר בין עשיית הצרכים לבין שהייה מחוץ לבית.
  • בתקופת הגמילה הראשונית כדאי להיות עם הגור כמה שיותר מחוץ לבית. במידה ועשה את צרכיו – מיד להיכנס בחזרה. כך הוא יכול להתחיל ללמוד שאת הצרכים עושים בחוץ ולא בתוך הבית.
  • החלת שגרה וסדר יום קבוע – כשהכלבלב יתחיל להבין שיש זמנים במהלך היום שבהם הוא יוצא לטיול בחוץ הוא יתחיל לאט לאט בעצמו לשמור על הצרכים בתוך הגוף כדי לעשות אותם בטיול הבא שייצא אליו.
  • קבלת ייעוץ מקצועי – לא תמיד ברור מה צריך לעשות ומה סדר הפעולות הנכון והמתאים ביותר. ישנם גזעים של כלבים בעלי התנהגויות כאלה ואחרות שבעזרת ייעוץ מקצועי קצר מועד אפשר יהיה גם לפרש אותן וגם לגרום להפסקה שלהן, במקרה הצורך.
    אין ספק שמדובר בתהליך שעלול להיות לא פשוט אז הוא יתברר כמתגמל ומספק מאד. שגרת החיים בבית תהיה נעימה הרבה יותר עם גור גמול שחי על פי סדר יום קבוע.
אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ