הדרכים שיגרמו לכלב להתרגל לתינוק החדש

איך לגרום לכלב להתרגל לתינוק
Rate this post

הרחבת המשפחה תמיד מלווה בהתרגשות גדולה ושמחה ולכן חשוב מאד לדעת איך לעשות זאת בדרך הטובה ביותר שתסייע לכל בני המשפחה להסתגל למצב החדש. בדומה להסתגלות של בני המשפחה עצמם למציאות חדשה, לשגרה לא מוכרת וכמובן להימצאותו של אדם נוסף בבית – הרי שגם חיות המחמד, לרבות הכלבים, עוברים שינוי גדול וצריכים את התמיכה והסיוע על מנת להסתגל ולהבין שהתוספת החדשה היא תוספת קבועה ולא תלך לשום מקום. כשם שבני המשפחה צריכים לסגל לעצמם הרגלים חדשים – כך גם צריך לעשות עם הכלב שבבית ולעזור לו להבין את המצב החדש. ישנן כמה דרכים לעשות זאת וחשוב מאד לספק עבורו את תשומת הלב והיחס המתבקשים בעת שינוי כל כך גדול.

הטיפ החשוב ביותר – לתת לכלב את הזמן שלו

גם לכלב יש נשמה, יש לו תחושות וחושים ואי אפשר לדעת מראש איך הוא יגיב או איך יתנהג לנוכח היצור החדש שמגיע הביתה. לכן – חשוב מאד לתת מקום לתחושות וההתנהגות של הכלב, כמובן בבקרה ופיקוח. הכלב עלול לבצע פעולות לא שגרתיות, לנסות להביע רגשות לא מוכרים, הוא לא יבין בהתחלה האם התינוק הוא בן אדם אמיתי או בובת משחק ומכיוון שהוא לא היה שותף כלל להחלטה לצרף תינוק חדש למשפחה – הרי שהוא יהיה מופתע מאד ולא בהכרח ידע מה לעשות עם המטען הרגשי שלא. הצפת רגשות שכזאת תהיה לא צפויה אבל יש חשיבות עצומה לתת לה להתבטא, כלומר לאפשר לכלב לפרוק את ההתרגשות שלו.

הכרות בין הכלב לתינוק

הכלב הוא ישות לכל דבר ועניין והוא חלק בלתי נפרד מהמשפחה. ככזה – הוא צריך להכיר את הדייר החדש בבית. כשם שמציגים את התינוק החדש בפני האחים שלו ובני המשפחה האחרים – כך כדאי מאד לאפשר התקרבות של הכלב לתינוק החדש, להכיר ביניהם ולהראות לכלב את ההדדיות – כשם שמכירים לו את היצור הקטן החדש – כך גם מכירים לתינוק החדש את הכלב, שהוא אחד מבני המשפחה, בדיוק בדומה להכרות שלו עם שאר בני המשפחה, המשפחה הגרעינית או המשפחה המורחבת. בדרך זו הכלב לא נדחק הצידה, הוא מקבל הרבה מקום והוא יודע שמכבדים אותו בבית ולא מוותרים גם על הסתגלות שלו למצב.

לשמור על המקום והשגרה של הכלב

כלב הוא חיה טריטוריאלית, כלומר כזאת שמציינת בצורה פיזית את השטח שלה באזור המחייה ושומרת עליו בקנאות. מכיוון שהכלב חולק את הטריטוריה שלו עם בני אדם – הוא יודע בדיוק מי הם וכמה הם ולכן עליו להבין שיש כעת אדם נוסף שיחלוק איתו את הטריטוריה הכוללת. רעיון טוב יהיה להקצות אזור רביצה שיהיה שייך אך ורק לכלב, שם הוא יוכל לישון או לנוח בלי הפרעה ובלי הגעה קרובה מדי של בני המשפחה. דבר נוסף וחשוב הוא לא לאפשר לתקופת ההסתגלות להשפיע על השגרה ועל שעות הטיולים שלו בחוץ.

להסתייע באנשי מקצוע

כמו בכל מצב של הסתגלות למציאות חדשה גם כאן מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מבעוד מועד על מנת לקבל טיפים, עצות והמלצות איך להתנהל ואיך לסייע לכל הנוגעים בדבר לעבור בקלות את התקופה הקרובה של ההכרות האחד עם השני. תמיד אפשר למצוא את מי לשאול, עם מי להתייעץ וגם חברים שנולד להם תינוק ועברו את זה בעצמם יהיו הכתובת הנכונה לשאול ולברר איך יהיה הכי נכון וכדאי לצלוח את התקופה הראשונית עם התוספת החדשה במשפחה.

אז הכנתם את הבית לקראת הגעתו של התינוק החדש, ביצעתם ניקוי יסודי החל מניקוי שטיחים ועד לניקוי האבק מכל חדרי בית. כל מה שנשאר לכם זה להכין את הכלב שלכם לקראת הגעתו של התינוק, שיהיה בהצלחה!

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ