הדרכים הטובות ביותר להתמודדות עם נשיכות גורים

נשיכות גורים דרכי התמודדות
Rate this post

אימוץ גור חדש למשפחה הוא אירוע מכונן ומאד מרגש. ברוב המקרים תהיה הסכמה של כל בני המשפחה לאימוץ ולהבאת הגור החדש הביתה ועצם היותו קטנטן וסקרן יוסיף לו מנה גדושה של חמידות שתסייע מאד בהפיכתו לחביב הבית תוך זמן קצר. יחד עם זאת, ישנה תקופת הסתגלות שכדאי לקחת בחשבון שתגיע, שכן מדובר במציאות חדשה הן עבור בני המשפחה והבית והן עבור הכלבלב הקטן. חשוב מאד להתכונן לקראת זה ולהיות עם ראש פתוח, זאת כדי להבין ולהכיר אט אט את האופי והתכונות האישיות של הגור. רק לאחר מכן אפשר לבחון את האפשרויות לאלף אותו או ליצור עבורו שגרה חדשה.

נשיכות של גורים

גורים הם כלבים קטנטנים, צעירים בגיל וככאלה גם ההתנהגות שלהם שונה לגמרי מההתנהגות של כלבים בוגרים. לא קשה להבחין בהתנהגות ילדותית בקרב גורים, אפילו תינוקית – הם מנסים למשוך תשומת לב מבני האדם שנמצאים בחברתם, הם רוצים כל הזמן לשחק ולהשתולל וכמובן שאין הם מודעים כלל וכלל לכוח שיש להם או לכאב שהם עלולים לגרום. דבר נוסף שהם כמובן לא יודעים הוא שאסור לנשוך. כל אלה הם הרגלים שצריך עם הזמן לסגל ואט אט ללמד את הגור מה מותר לו לעשות ומה אסור. ישנן משפחות שיוחלט בהן שמותר לגור לנשוך וישנן כאלה שבהן המבוגרים לא יאפשרו זאת. כתלות בהפעלת שיקול הדעת אפשר לקבל את ההחלטה איך מתמודדים עם הנשיכות.

איך להתמודד עם הנשיכות של הגורים

כאמור – התמודדות עם הנשיכות היא בעצם חינוך מחדש שתכליתו היא שהנשיכה אסורה ושהיא מסבה כאב וחוסר נעימות למי שזה עתה ננשך. להלן כמה עצות לפעולות שכדאי לנקוט בהן על מנת לגרום לכלבלב הקטן להבין שנשיכות במשפחה הן אסורות ומחוץ לתחום –

  • המילה "לא" – עם הזמן הכלב מתחיל להבין מילים מסוימות והן הופכות לחלק מהדיבור השגור כלפיו. אין מדובר אך ורק במילה אלא בתנועות הגוף שמתלוות אליה וכמובן לטון שבו היא נאמרת. במידה והגור נושך – חשוב לומר את המילה בקול רם ואסרטיביות ומיד להפסיק את המשחק עם הכלבלב. מומלץ לעצור הכל, להניח לו ולהתרחק ממנו. כך הוא יקשר בין הנשיכה (שהיא הפעולה האסורה) לבין הסנקציות שננקטו נגדו.
  • החלטה על חפץ שמותר לנשוך – אם הוחלט במשפחה שלכלבלב יהיה חפץ כמו בובה שאותו אפשר יהיה לנשוך – חשוב שהוא ילווה מקרוב את תהליך החינוך או האילוף. בדרך זו, כאשר הגור ינשך את מי מבני המשפחה אפשר יהיה מיד להגיש לו את הבובה או החפץ על מנת שיבין שאת הגוף האנושי אסור לנשוך אך את החפץ המסוים – אפשר גם אפשר.
  • הימנעות – אפשר וכדאי לנקוט מראש בדרך שבה חלקי הגוף כלל לא פוגשים את אזור הפנים או הפה של הכלבלב ואז הוא לא יוכל לנשוך, גם אם ירצה. אט אט הכלב יסגל לעצמו הרגלים של משחק או פעולות שונות שכלל לא יוכל לנשוך כאשר הוא עוסק בהם.

התייעצות עם איש מקצוע

לא תמיד קל ופשוט להתמודד עם הנשיכות של הגור בבית ולא תמיד אפשר לדעת איזו מהשיטות תהיה יעילה ומתאימה. במידת הצורך מומלץ מאד לפנות אל איש מקצוע מעולם אילוף כלבים על מנת לקבל ייעוץ, עצות וטיפים להתמודדות או מיגור התופעה. אין ספק שנשיכות של גורים הן חלק מהנוף כשמדובר באימוץ של גור חדש ולכן התייעצות עם איש מקצוע מיד בהתחלה היא הדבר הנכון לעשות.

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ