להתמודד עם כלב תוקפני כמו מאלף מקצועי

איך להתמודד עם כלב תוקפני
Rate this post

התמודדות עם כלב תוקפני אינה התמודדות קלה כלל וכלל. התוקפנות יכולה לבוא לידי ביטוי כלפי בני אדם ואפילו בני המשפחה הקרובים שמתגוררים באותו הבית עם הכלב המדובר וייתכן גם שהוא יבטא את האגרסיביות שלו כלפי חפצים או רהיטים.

אז אחרי שהחלטתם שאתם הולכים לחופשה מפנקת ואחרי שחיפשתם צימרים פנויים ליולי בין מגוון הצימרים בצפון שיש בארץ, הגיע הזמן להסיר מליבכם דאגה מיותרת, כי גם לכלב שלכם מגיע קצת חופש.

כך או כך – תוקפנות מצד הכלב היא לא תכונה שאפשר לעבור איתה לסדר היום ויש צורך לטפל בה מהשורש, כלומר להבין ממה היא נובעת, למה הכלב בוחר להתנהג בצורה כזאת ולאחר מכן – לגרום לו לחוש הרבה יותר בטוח על מנת שיסמוך על בני האדם שבסביבתו ולא יחפש כל הזדמנות לתקוף אותם או להתגונן מפניהם. חשוב לדעת שיהיה מדובר בתהליך של רכישת אמון אך ללא ספק סיום התהליך יהיה מספק ויתווה את הדרך המשותפת לחיים טובים, חיוביים ומהנים של בני המשפחה עם הכלב.

מה זה אומר לאלף את הכלב?

מכיוון שהרצון הוא לגרום לכלב שלא להתנהג בצורה שלילית אך בו בעת לחזק אצלו את הביטחון העצמי – אין מדובר בתהליך של כפייה או הפחדה, חלילה. חשוב מאד להבין שצריך להתקרב לכלב בהדרגה, כל פעם לעשות עוד צעד אחד קטן לקראתו, לגרום לו להבין מי שולט בתהליך אך לוודא שההתייחסות מבוצעת מתוך עמדה של ביטחון ואסרטיביות. חשוב מאד לשדר לכלב שלא הוא שולט בעניינים, אך צרכיו קשובים והוא מקבל כל מענה שדרוש לו. יש חשיבות עצומה להקשבה לכלב, לשימת לב לסימנים שהוא משדר ואפילו שפת הגוף שלו יכולה להיות כזאת שאפשר יהיה להבין ממה מה הוא מנסה להגיד או מה הוא מרגיש.

התמודדות עם כלב תוקפני – הלכה למעשה

כאשר מכירים את הכלב והוא מכיר את הנפשות האנושיות שסביבו – אפשר להתחיל בתהליך. חשוב לשים לב לאופן ההתנהגות והדיבור כלפי הכלב – ולהיות עקביים איתם. לומר לו הוראות בטון תקיף ואסרטיבי ולא לאפשר ביצוע פעולה אחרת שחורגת מההוראה שניתנה. איך מבצעים ומוודאים זאת. על ידי מתן ממתק או צ'ופר קטן שהכלב מכיר ואוהבי ויהווה את התמריץ עבורו לבצע את מה שמתבקש ממנו. כדאי מאד להקפיד לעניין כמה ימים רצופים על מנת לנסות ולצפות מראש מתי הכלב עומד להתנהג בתוקפנות כדי לזהות את מה שמהווה עבורו את הטריגר להתפרצות – חדירה לטריטוריה שלו, חשש מפני ילדים צעירים, רעשים מסוימים או כל מיני דברים אחרים שעלולים להוציא את הכלב משלוותו. כאשר מזהים שהכלב עומד להגיב בתוקפנות – יש לעצור אותו מיד, להרגיע אותו בעזרת דיבור שקט ונעים, ללטף אותו באזורי הגוף שהוא אוהב וכשמושגת המטרה, כלומר ההתנהגות הרצויה – לתת לו את הפינוק שהוא אוהב. כך יקשר הכלב בין התנהגות טובה לבין קבלת צ'ופר והוא יתמיד בהתנהגות זו כדי לקבל עוד ועוד צ'ופרים.

התנהגות עקבית והקשבה לכלב – בזכות אלה מתמודדים בהצלחה עם תוקפנות!

זו הדרך שבה נוקט מאלף כלבים מקצועיים ולכן זו הדרך שמומלץ לאמץ גם עם הכלב הפרטי. חשוב לשמור על קור רוח, להבהיר לכלב בצורה חד משמעית וברורה שהתנהגות תוקפנית לא מקובלת ושהוא אכן נענש בגינה. לעומת זאת – כשהוא יקבל את המתנה הטעימה שלו – הוא יקשר בינה לבין התנהגות מסוימת ואט אט יתחיל להתמיד בה יותר ויותר. כדאי ומומלץ לקבל עצות נוספות ממאלף כלבים או איש מקצוע שמכיר התנהגות של כלבים ויידע לתת עצות פרקטיות או טיפים שיסייעו לצלוח את התהליך ולגרום לכלב להתנהג בצורה פחות אגרסיבית כלפי בני הבית.

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ