לטוס עם הכלב – בעד או נגד

לטוס עם הכלב בעד או נגד
Rate this post

אין כמו לנסוע לחופשה משפחתית בחוץ לארץ. לראות נופים אחרים, לחוות תרבויות שונות, לשמוע שפה שונה ולהתנתק מהשגרה ומחיי היומיום. כאשר מתארגנים לקראת יציאה לחופשה יש הרבה מה לברר או לעשות ואם בבית מגדלים גם כלב – הרי שצריך גם לחשוב עליו. האם לקחת אותו לטיול המשפחתי? האם להשאיר אותו בארץ בטיפול של אנשי מקצוע בפנסיון או באחריות בני המשפחה? יש הרבה על מה לחשוב ולא פשוט לקבל את ההחלטה אודות הצטרפותו של הכלב לטיול. להלן כמה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון בעת ההתלבטות שיסייעו לקבל את ההחלטה הנכונה עבור הנוסעים וכמובן עבור הכלב.

לטוס עם הכלב – בעד

אם הכלב נחשב לאחד מבני המשפחה הרי שאין בכלל שאלה וברור שהוא יצטרף לנסיעה המשפחתית. החוויות תהיינה שונות וייחודיות איתו, הקשר איתו יתחזק, מקומות אירוח רבים בכל העולם נחשבים לידידותיים לכלבים ומתאימים להגעה איתם וקל מאד להתנהל גם בחוץ לארץ עם הכלב. הילדים הצעירים לא ירגישו שינוי בשגרה וייהנו מאד שהחבר הכי טוב שלהם מהבית לוקח חלק בחוויות המיוחדות שהם חווים. שיקולים בעד טיסה עם הכלב קשורים גם בכך שיש לא מעט משפחות שיעדיפו שלא להשאיר את הכלב לבד מאחור. גם כשהכלב נשאר בהשגחה של מי שסומכים עליו ויודעים שהכלב מטופל ומקבל את כל צרכיו – לא פשוט להשאירו לבד והגעגועים אליו עלולים לפגום בהנאה והכיף שבחופשה.

לטוס עם הכלב – נגד

לא פשוט לנסוע לחופשה עם הכלב. צריך להצטייד בכל מה שהכלב צריך בחופשה (אוכל, כלי אוכל, רצועה ומחסום לפה ועוד), לוודא בעת ההכנות והבירורים שהאתרים שמתכוונים לבקר בהם הם כאלה שמותר להכניס אליהם כלבים, לבחור מקום לינה שאפשר להביא אליו כלב וכמובן לבצע את כל הסידורים הבירוקרטיים הנדרשים – רכישת כרטיס טיסה וכלוב (במידה ומדובר בכלב גדול) והכנת מסמכים או פנקס חיסונים על פי דרישות המדינה שאליה טסים. ישנם וטרינרים שממליצים על מתן תרופת הרגעה או אפילו כדור שינה לכלב למשך הטיסה על מנת שלא יסבול מהפרשי הלחצים או כדי שלא ייבהל מעצם היותו במטוס (בתא המטען, כאמור, אם מדובר בכלב גדול). לפעמים השארת הכלב בארץ היא בחירה באפשרות הקלה והנוחה יותר, למרות שהגעגועים לא יהיו פשוטים.

איך לקבל את ההחלטה עם צירוף הכלב לחופשה?

יש הרבה על מה לחשוב או לקחת בחשבון כאשר מתלבטים אם לקחת את הכלב לחופשה בחוץ לארץ או לא, להלן כמה נקודות למחשבה –

  • לאן נוסעים? האם היעד או אופי הטיול מתאים להצטרפותו של הכלב או שלא.
  • שיקול כלכלי – תוספת עבור כלב בטיסה או במקום לינה עלולה להיות לא קטנה ולא כל משפחה תרצה לעמוד בנטל הכלכלי הזה.
  • כאב ראש אל מול הצטיידות נוספת – האם כל הסידורים שווים את הטרחה ותשומת הלב או שיהיה פשוט יותר להזמין עבורו מקום בפנסיון ולנסוע בלעדיו?
  • האם יש על מי לסמוך שהכלב יישאר ברשותו בארץ בזמן הנסיעה?
  • האם בני המשפחה יכולים להיפרד מהכלב למשך זמן הטיול או שהגעגועים והמחשבות עליו עלולים לפגום בצורה הרת גורל בהנאה וביצירת החוויות החדשות?

אז אחרי שהחלטתם על יעד מטורף ועל חברת הסעות לשדה תעופה כל מה שנשאר לכם להחליט זה מה עושים עם הכלב? כמובן שאין תשובה חד משמעית לשאלה זו וכל משפחה צריכה לעשות את החושבים שלה לקראת הנסיעה המשפחתית. חשוב מאד להקדיש את הזמן ותשומת הלב לבחינה מעמיקה של כל המשתנים, לרבות הרלוונטיות של נסיעת הכלב למדינה המדוברת. ללא ספק בסופו של דבר תתקבל ההחלטה הטובה ביותר שמתאימה לכולם.

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ