7 טיפים שיעזרו לכם לאלף את הכלב שלכם

טיפים לאילוף הכלב שלכם
Rate this post

הכלבים של ימנו התפתחו לפי עשרות אלפי שנים כתוצאה של ביות זאבים בעקבות חיבור ייחודי בין כלבים לבני אדם. החיבור נובע מהתכונה הבולטת אצל הכלבים והיא הרגישות למסרים אנושיים. הקשר הריגשי והעמוק של בני האדם עם הכלבים מביא תועלות רבות לבני אדם,הן במישור הפיזי והן במישור הנפשי. מחקרים מוכיחים שאנשים בסביבת כלבים נהנים מלחץ דם נמוך ובעת ליטוף הכלב קצת הלב יורד.

היום יש המון סוגי שיטות אילוף כשההבדל המרכזי שביניהם הוא המטרה אותה מעוניין להשיג בעל הכלב. ישנו אילוף שמטרתו הוא לימוד הכלב עשיית צרכים אך ורק מחוץ לבית או מניעת לעיסת חפצים ורהיטים בתוך הבית. ישנו אילוף שמיועד ללמד התנהגות מקובלת בתוך שטחי הבית. ריכזנו עבורכם את 7 הטיפים שיעזרו לכם לאלף את הכלב שלכם :

 1. הטונציה
  הכלבים מבינים את טון הדיבור שלנו טוב יותר מאשר את המילים שנאמרות על ידנו. אנשים רבים מאמינים שאם הם יצעקו על כלביהם הוא יהיה ממושמע יותר, אך מדובר בשגיאה. המטרה היא ציות לא מתוך פחד אלא מתוך הבנה מי הוא "ראש הלהקה". לפקודות השתמשו בטון נמוך, סמכותי ואסרטיבי.
 2. שפת הגוף
  חלק בלתי נפרד מתקשורת נכונה עם כלבכם היא שפת הגוף שלכם, כדי שהכלב יראה בכם כמנהיג שלו עליכם לשדר לו באמצעות עמידה זקופה ובעלת ביטחון עצמי מי הבוס.
 3. חיזוקים חיוביים
  במקרה של כלבים ענישה תוביל למצב בו הם לא יעשו את הפעולה הלא רצויה לידכם, אך מה יקרה כשלא תהיו בסביבה ? ולכן, מתן צ'ופר על חיזוק חיובי יגרום להגברת התגובה ורצון מצד הכלב לעוד ועוד חיזוקים חיוביים. 
 4. שימוש בעזרים מתאימים לאילוף
  השוק מציע היום מגוון רחב של עזרים שיעזרו לכם לאילוף נכון של הכלב כמו למשל: קולר מותאם אופי או רצועות באורכים שונים בהתאם לרמת האילוף בה מה מצוי כלבכם.
 5. חשיפה מרובה
  חשיפת הכלב לכמה שיותר גירויים וסיטואציות מורכבות בגילאים מוקדמים למעשה תמנע חרדות ופחדים בעתיד.
 6. אילוף במקומות שונים
  השתדלו לאלף את כלבכם במקומות שונים ומגוונים על מנת שיידע שיש לציית לפקודות בכל מקום ובכל זמן ללא יוצא מן הכלל.
 7. אין לקפוץ על האורחים ולהשתולל
  בהתחלה זה יכול להיות נחמד כשהכלב קופץ על האורחים הנרגשים, אך מה קורה במצבים בהם האורחים לא מסמפטים כלבים ? כן, יש גם אנשים כאלה. או במקרים בהם האורחים מגיעים עם תינוק קטן וזה לא כל כך מתאים שהכלב יקפוץ עליו. למדו את כלבכם שאין לקפוץ על אך אדם שנכנס הביתה וככה הוא יידע את הגבולות ואת מקומו בצורה טובה יותר.

זכרו ! גבולות נכונים לכלב ירוממו את מצב הרוח שלו. כאשר תהיה לו מסגרת כללים ברורה בה הוא יכול להתנהג והרצון לפרוץ גבולות ולמרדנות יפחת. כיום קיימות שיטות אילוף חדשות המאפשרות נגיעה בנפשו של כלב בדרכים שונות להשיג ממנו שיתוף פעולה, חשוב להגדיר עם המאלף המקצועי טרם תחילת האילוף מהי מטרת האילוף.

לסיכום, לאילוף בפנסיון ישנם יתרונות רבים, הפנסיון הוא סביבה מיוחדת אשר מותאמת לצרכים של הכלבים. הפנסיון למעשה מאפשר לכלבים להתרגל להיות בחברת כלבים, וגם ללמוד אחד מהשני בנוסף לאילוף האנושי.

כאשר מדובר באילוף עם לינה הוא מאפשר רצף אילוף נכון ויוביל לתוצאות מהירות יותר וטובות יותר.

משק דרור מתמחה באילוף כלבים למעלה מ50 שנה, שיעורי אילוף יכולים להתקיים במשק דרור או בבית הלקוח וישנה אפשרות נוספת של אילוף בתנאי פנסיון עם לינה או בלי. ישנם שני מסלולי אילוף עיקריים, האחד הוא האילוף הבסיסי עם טכניקות בסיסיות, והמסלול השני הוא המסלול המתקדם שמעניק סל פקודות רחב יותר ושליטה בכלב ללא רצועה.

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ