אילוף כלבים: כלב טוב הוא כלב ממושמע

אילוף כלבים

לגדל כלב לא ממושמע זו משימה לא קלה. בין אם בדרך כלל הוא כלב טוב שצריך לשנות הרגל בעייתי ספציפי, או שיש לך כלב שמאתגר את הסבלנות שלך בשגרה, אילוף כלבים הוא פתרון שיסייע גם לך וגם לכלב שלך להנות יותר זה מנוכחותו של זה, כפי שנסביר בהרחבה במאמר הבא.

כיצד אילוף כלבים ישפר את הקשר שלך עם כלבך

נתונים סטטיסטיים מראים כי בעלי כלבים ממושמעים חווים קשר חזק יותר עם הכלב שלהם.
בתור בעליו של כלב מחונך היטב, צייתן, שמח, נינוח, תגובתי וקל לניהול, אין ספק כי יהיה לך נעים וקל יותר לשהות במחצית כלבך ולדאוג לכך שלא יחסר לו דבר – גם בבית וגם בטיולים המשותפים שלכם בחוץ.

למה צריך ללמד את הכלב פקודות?

בתי ספר לאילוף כלבים מלמדים בין היתר פקודות בסיסיות (למשל: שב, ארצה, בוא, רגלי, וכן הלאה), המאפשרות לך לנהל את הכלב שלך ביתר קלות. ניהול טוב יותר פירושו שניתן לשלוט בכלב בקלות רבה יותר וזה לאו דווקא דבר שלילי!

אבל אני לא רוצה לשלוט בכלב שלי!

לשלוט בכלבך אין פירושו לשבור את רוחו. נהפוך הוא. כלב נשלט, הוא כזה שנשמע לפקודות ולכן הוא חופשי יותר להסתובב כאוות נפשו מבלי שתידרש לרסן אותו. כלב ממושמע הוא כזה שניתן לסמוך עליו שיתנהג "יפה" במחיצת אנשים, ילדים ובעלי חיים אחרים – וכתוצאה מכך, קל יותר להפוך אותו לחלק מהמשפחה ולשלב אותו באירועים שונים, במקום שישאר בבית לבדו.

כלב טוב הוא כלב שטוב לו

הכוונה באילוף כלבים היא כאמור לא לשלוט בכלבך באופן שידכא אותו, אלא דווקא להקנות לו ביטחון רב יותר. כלב ממושמע יודע לחזור כאשר קוראים לו, יודע ללכת בבטחה כשמוציאים אותו לטיול עם רצועה, ואינו נקלע לקטטות מיותרות ומסוכנות עם בעלי חיים או אנשים בסביבתו.

יתרה מכך, מאחר וכלבים הם בעלי חיים המורגלים מטבעם לחיים בלהקה, הכרת גבולות והיררכיה, הם תהליכי למידה חשובים להתפתחותם, והחיזוקים החיוביים שהם מקבלים ממנהיגי הלהקה – בעליהם, משמחים אותם.

על שיעורי אילוף כחוויה מקרבת

זה אולי יפתיע אותך, אך שיעורי אילוף שבהם נלמדות פקודות ציות הם די מהנים – גם עבור הכלב וגם עבור הבעלים. התרגילים בשעורים הללו מעוררים ומרתקים, ויספקו גם לך וגם לכלב שלך הזדמנות לגלות זה את זה מחדש בדרך כיפית ומתגמלת.

בשורה התחתונה

בין אם היו לך כלבים כל חייך, ובין אם מדובר בכלב הראשון שלך, דע כי תמיד יש מיומנויות חדשות או מידע שאתה יכול ללמוד בנוגע לאילוף כלבים, טכניקות ושיטות להפוך את כלבך לכלב ממושמע ונוח.

התייעצות עם מאלף כלבים מוסמך יכולה לסייע לך להתמודד בקלות עם בעיות שלא חשבת שתצליח לפתור בהקשר להתנהגות של כלבך ולפתוח עבורכם עולם שלם של חוויות משותפות והרבה רגעי שמחה.

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ