מה הקשר בין אילוף כלבים ובריאות הכלב?

איך לבחור פנסיון לכלבים
Rate this post

אילוף כלבים הוא חלק חשוב ומהותי בתהליך גידולם ואפשר להתחיל אותו בכל גיל. אילוף הכלב מחזק ובונה את הביטחון העצמי שלו, מספק לו גירוי מנטלי ומחזק את הקשר בינו ובין בעליו. כלבים תמיד יכולים ללמוד, ובכל גיל אפשר לאלף אותם. יש קשר עמוק בין אילוף כלבים ובין בריאותם הרגשית והפיזית. ראשית, הכלב עובר את תהליך האילוף יחד עם בעליו, והדבר תורם לחיזוק ולגיבוש הקשר ביניהם. שנית, הכלב מחזק את הביטחון שלו בבעליו ולומד איך להתנהג בסביבתו. כלבים שקטים במיוחד או כלבים שסובלים מחרדות או מפחדים, מפיקים תועלת רבה מתהליך האילוף. התהליך מחזק אותם ומסייע להם להתגבר על עכבות וקשיים. כלבים שזקוקים לפעילות גופנית רבה, יקבלו אותה בתהליך האילוף וילמדו איך לרתום את הצורך הזה לטובת בריאותם. יש לכם בן משפחה חדש ושובב, ואתם תוהים איך אילוף יסייע לו לחזק את בריאותו? הינה כמה נקודות למחשבה. 

אילוף הוא הרבה יותר מאימון להתנהגות טובה

פעמים רבות הכלבים שלנו מתקשים להבין מה אנחנו רוצים מהם. במיוחד אם הם חדשים במשפחה ועדיין לא מכירים אותנו. חוסר ההבנה הזאת מתסכלת גם אותנו וגם אותם. תהליך האילוף הוא דרך מצוינת להיכרות הדדית מעמיקה. הוא מלמד את הכלבים לתקשר את צורכיהם לבעלים ומלמד את הבעלים לתקשר את רצונותיהם לכלבים. האילוף אומנם מסייע לכלבים ללמוד מה ההתנהגות הטובה והרצויה הנדרשת מהם, אך הוא גם הרבה יותר מזה. יחסים טובים בין הכלבים ובין בעליהם הם המפתח לבריאות גופנית ורגשית טובה של הכלבים. כלבים שחווים קשר טוב עם הבעלים שלהם ומקבלים מהם חיבה ואהבה, יכולים לגדול ולהתחזק בבריאות טובה. מחקרים מראים שכלבים שסובלים התעמרות והתעללות מהבעלים שלהם נוטים למחלות ואף לתמותה בגיל צעיר. כמו בכל מערכת יחסים – אהבה היא שם המשחק. היא התרופה לכל חולי והסוד לחיים טובים, בריאים וארוכים לכולם. גם לכלבים. 

אילוף כדרך להפגת מתחים

אם לא נאלף את הכלבים שלנו כראוי, אנחנו עלולים להזיק להם בטווח הארוך. תהליך האילוף מלמד את הכלבים להתרגל לסביבת בני אדם ולהישאר רגועים ושלווים. כלבים מאולפים יכולים להשתלב היטב בחברת בני אדם וליהנות מתקשורת טובה איתם. לעומת זאת אם הכלבים אינם מאולפים כראוי, הם עלולים לפחד מבני אדם ובמיוחד מאנשים חדשים שמבקרים בבית, הולכים ברחוב או נמצאים במרפאה של וטרינר בנס ציונה. הפחד הזה עלול להניע אותם לתוקפנות ולאגרסיביות. תהליך האילוף מלמד את הכלבים להפיג חרדות ומתחים ולהרגיש בטוחים יותר בקרבתכם ובקרבת אנשים חדשים ולא מוכרים. ידוע שאורח חיים שליו, רגוע ונטול מתחים שומר על גוף בריא ועל מצב רגשי מיטבי. כלבים רגועים ובטוחים הם כלבים בריאים, והם פתוחים לקבל אנשים חדשים בסביבתם ולהפיק תועלת מהקשר איתם. 

תהליך האילוף שומר על הכלבים שלך בטוחים

כלבים שאינם מקשיבים לפקודות ולא מתייחסים להוראות של בעליהם נמצאים בסכנה. כך למשל הם לא ידעו איך להתנהג בחוץ, בדרך ובכבישים. אם תצעדו עם כלבים לא מאולפים ברחוב, והם לא יקשיבו להוראותיכם, הם עלולים לרוץ לכביש ולהיפגע ממכונית. כלבים מאולפים הם כלבים מוגנים. הם בטוחים מפני מרבית הסכנות ויודעים איך להימנע מהן. כלבים מוגנים ובטוחים הם כלבים בריאים, ואתם תוכלו ליהנות מהם ומהקשר איתם שנים ארוכות. 

 

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ