6 צעדים לחזרה לשגרה לאחר הקורונה

steps-to-return-routine-after-covid-19
Rate this post

כמו בני אדם, כלבים הם יצורים חברתיים שלא נוטים לשרוד היטב בבדידות. למעשה, הם אוהבים תשומת לב בכל עת ויעשו הכל למען שבח ואהבת בעליו.

למעשה, להיות לבד יכול להיות מלחיץ למדי עבורם לפעמים. למרבה המזל, בעלי כלבים יכולים ללמד את חבריהם הפרוותיים ליהנות מזמנו לבדו, או לפחות לסבול זאת מבלי להרס.

תקופת הקורונה הביאה עמה אתגרים רבים, החזרה לשגרה משמחת ומעודדת אך מומלץ לעשות את זה נכון עם הכלבים.

בשגרה בעלי הכלבים לא יכולים להקדיש את כל חייהם לכלבים וזו הסיבה שצריך לתת לכלבים להתרגל ל"זמן לבד", העובדה שהייתם תמיד זמינים לכלבכם בתקופה האחרונה עלולה לגרום לו להיות קשור אליכם בצורה קיצונית, מה שעלול להביא לחרדת נטישה כאשר תשאירו אותו לבד כשתחזרו לעבודה.

עליכם להכין את הכלב להיעדרותכם, הכלבים ירגישו אי נוחות פיזית ונפשית אם הם מבודדים ללא כל הכנה – והסיבה היא פשוטה, הכלבים מודעים לעובדה שהם חופשיים אך אינם יודעים מה מותר ומה אסור להם לעשות ולכם הם מצויים תחת לחץ קשה כי הם חוששים להיענש, ובמקרים מסוימים יש להיעזר במאלף כלבים מקצועי.

צעד ראשון : עזבו את הבית בהדרגתיות

העמידו פנים כאילו אתם עומדים לעזוב את הבית, אספו את החפצים כאילו אתם עוזבים ואז תשבו, המשיכו בפעולה הזאת עד שהחרדה של הכלב תפחת.

לאחר מכן פתחו חריץ קטן בדלת ואז תחזרו בחזרה. תעשו פעולות אלה שוב ושוב עד שהכלב ירגיש בנוח כאשר אתם יוצאים מהבית.

צעד שני: תעלו בהדרגה את משך הזמן שלכם מחוץ לבית

תחילה עזבו לחצי שעה, לאחר מכן תאריכו את הזמן לשעה וכן הלאה. ככה תעזרו לכלב שלכם להתרגל לשהייה שלכם מחוץ לבית והישארותו לבד.

צעד שלישי: צעצועים

תנו לכלב שלכם צעצוע לעיסה גומי, ניתן למלא בחמאת בוטנים טבעית אורגנית כדי להעסיק אותו ולמנוע ממנו לכרסם ברציפות את הרהיטים ולנבוח.

צעד רביעי: פריט לבוש עם הריח שלכם

תנו לכלב שלכם פריט לבוש שמריח כמוכם, הניחוח המוכר ייצור נוכחות מרגיעה שתישאר גם לאחר שיצאתם מהבית ותעזור לשמור על הכלב רגוע מספיק כדי להתמודד עם חרדת הנטישה.

צעד חמישי: הוציאו את הדרמה מהסיפור ושמרו על הטונציה.

גם אנחנו בעלי הכלבים חווים קושי בפרידה, במיוחד אחרי תקופה כל כך ארוכה בבית. בין אם אתם יוצאים מהבית או שבים אליו, וודאו כי אתם נפרדים ממנו או כשהוא מקבל את פניכם בטון רגיל ולא דרמטי או מרחם.

הפחתת הדרמטיות תפחית את המטען הנפשי שמוביל לחרדת הפרידה של כלבכם.

צעד שישי: טיול ופריקת אנרגיה

וודאו שלפני היציאה לעבודה או ללימודים כלבכם פרק אנרגיה בטיול מפנק וקיבל מכם תשומת לב בריאה של משחק בחוץ והוצאת האנרגיה.

ואם כל זה לא עובד?

אם ניסיתם את הצעדים או שאין לכם זמן מספיק לבצע את כל זה ואתם נדרשים לחזור לעבודה (בשעה טובה) עליכם לפנות לשקול את אופצית מאלף כלבים, המאלף מיומן ומכיר את הבעיות שעלולות לצוץ והוא בהחלט ייתן מענה ופתרון ראוי לחרדת הנטישה.

אילוף כלבים במשק דרור

משק דרור הינו בית מלון לכלבים ברמה גבוהה, המציע שירותים רבים אחד מהם הוא אילוף כלבים ע"י מקצוענים. יש באפשרותכם במקרה הצורך להשאיר את הכלב אצלנו למשך הזמן הדרוש על מנת לטפל בחרדות נטישה והרגלים מגונים של הכלבים בעקבותיה.

במידה ונתקלתם בבעיה חייגו עכשיו למספר 08-92221543 ואנחנו במשק דרור נשמח לעמוד לשירותכם.

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ