להעביר את הכלב לפנסיון – מה עושים עם מקרה של חרדת נטישה?

פנסיון לכלבים בראשון לציון
Rate this post

ניתן למצוא כיום ברחבי הארץ לא מעט פנסיונים לכלבים, המיועדים הן לשהות קצרה של כמה שעות או כמה ימים והן לשהות ארוכה יותר. פעמים רבות בוחרים בעלי הכלבים להעבירם לפנסיון בשל נסיעה לחו"ל מטעם העבודה, חופשה או סיבות אחרות שבגינן הם נאלצים שלא לשהות בבית ומחפשים פתרון זמני לכלב עד שיחזרו. כלבים, הסובלים מחרדת נטישה, עשויים להתמודד עם קושי רב מאד בעקבות המעבר הזמני הזה, אולם חשוב לדעת שניתן למנוע זאת ולעבור את זה בצורה הרבה יותר "חלקה".

פתרון לתקופה קצרה או ארוכה

פנסיון לכלבים הוא פתרון, כאמור, שיכול לשרת בעלי כלבים המחפשים מקום שבו יוכלו כלביהם לשהות למשך תקופה קצרה או ארוכה. כלבים הסובלים מחרדת נטישה מבטאים זאת בדרכים רבות ובעיקר כאשר בעליהם עוזבים את הבית, וגם לדקות בודדות. זה יכול לבוא לידי ביטוי בהרס של רכוש (בין אם של הספות בסלון, של דלת הכניסה לבית או כל אלמנט אחר) ובבלאגן עצום הנגרם בשל תסכול הכלב. במקרים מסוימים מעדיפים בעלי הכלבים, הסובלים מחרדת נטישה, לחפש פתרון אלטרנטיבי, שבו יוכלו הכלבים להישאר בביתם, בסביבה המוכרת להם. הם מחפשים דוג-סיטרים, שיוכלו לשהות בבית באותה תקופה ולדאוג לכלבים, כל עוד הם אינם שם. יחד עם זאת, הדבר לא תמיד פשוט, ולכן פנסיון לכלבים יכול להיות הפתרון הנכון.

לבצע את המעבר באופן הדרגתי

כדי להתמודד עם חרדת הנטישה של הכלב, ולא משנה מהי הסיבה בגלל הוא סובל מכך (לרוב לא תמיד יודעים זאת), חשוב מאד לבצע את המעבר אל הפנסיון באופן הדרגתי. כדאי מאד, וכבר כמה שבועות לפני הנסיעה והמעבר עצמו, להגיע עם הכלב אל הפנסיון ולערוך לו היכרות קצרה הן עם המקום והן עם בעליו. הכלב, בשלב זה, סביר שיחוש חוסר נוחות, עצור לרחרוחים רבים ואולי גם יימנע מיצירת קשר עם בעלי הפנסיון. אולם, אם בעליו של הכלב מלווים אותו בשלב זה וחוזרים על כך בכל כמה ימים, יחוש הכלב ביטחון רב יותר כלפי המקום וגם נוחות רבה.

להעביר את הכלב לפנסיון

להזכיר לו את הבית

בנוסף, כדאי מאד לחפש פנסיונים לכלבים שמציעים יחס אישי יותר ושמספר הכלבים שבהם איננו רב. כך יוכל לקבל הכלב תשומת לב רבה ולהתמודד עם הקושי בצורה טובה יותר. המעבר ההדרגתי, ההיכרות עם המקום וגם התאמתו של הפנסיון לצרכי הכלב יכולים להקל באופן משמעותי עליו ולאפשר לו לעבור את התקופה, קצרה או ארוכה, עם פחות אתגרים או תחושות של פחד וחרדה. כדאי במקביל גם לדאוג לשלוח עם הכלב משחקים שהוא מכיר טוב וגם אוהב, אולי אפילו בגד של בעליו שיזכיר לו אותו במהלך התקופה ובמקביל לדאוג להעסיק אותו כמה שיותר לאורך השהות שלו. להוציא אנרגיות במשחקים, בטיולים ארוכים ועוד.

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ