כל מה שחשוב לדעת על הדברת פרעושים ביתית

Rate this post

לפני שתתחילו להתגרד מהמחיר, הדברת פרעושים לא חייבת להיות עניין מאוד יקר. הם אולי אחד מהיצורים הכי מעצבנים על פני כדה"א, כאשר פרעושים הם סוגי מזיקים המסוגלים לחדור לביתכם גם אם אינכם מגדלים כלב או חתול. הנה מה שחשוב לדעת – קראו כאן. 

אולי פרעושים הם מזיקים SUPER מעצבנים וגם מסוכנים בריאותית לבני אדם ובע"ח, אבל הם גם אלופים בקפיצה לגובה. בטוח שלא ידעתם את פרט המידע הבא, קבלו FUN FACT: פרעושים יכולים לקפוץ עד כ-פי 200 מהגובה שלהם. מרשים, אה? לאחר שחלקנו לו כבוד, בואו נכיר עובדות בסיסיות לפני שאתם מזמינים הדברה נגד פרעושים בבית שלכם: 

  • תזונה: פרעושים ניזונים מדם של יונקים בלבד (אנחנו ובעלי החיים שלנו).
  • חיים: פרעושים חיים עד כ-3 שבועות.
  • תקופה: התקופות בשנה שבהן הפרעושים צצים הן באביב ובקיץ. 
  • פשפשים: רבים מתבלבלים בין הדברת פרעושים לבין פשפשים, כאשר פרעושים הם אלו שמסוגלים לקפוץ ופשפשים לא. כמו כן, פשפשים גם גדולים יותר מפרעושים. 

למה צריך הדברת פרעושים?

מעבר לכך שהם SUPER מגעילים, פרעושים גם מסוכנים לנו ולבעלי החיים שלנו. בבחינה הבריאותית של העניין, עקיצת הפרעוש יכולה להוביל למצבים הבאים:

 אנמיה

אצל בע"ח, הפרעוש עשוי להוביל למצב של חוסר דם עקב עקיצות מרובות. 

תולעים

לא רבים יודעים זאת, אבל פרעושים יכולים להדביק חיות מחמד בטפילים. למשל, טפיל הנקרא "תולעת הסרט". יש לציין, זהו טפיל שעשוי לגרום למוות. 

מחלות זיהומיות 

אצל בני אדם, אם לא מזמינים הדברה נגד פרעושים בבית, פרעושים יכולים להוביל למחלות זיהומיות שונות כדוגמת "טיפוס הבטן", "מלריה" ועוד. 

כיצד מדבירים פרעושים בבית?

באופן כללי, הדברה נגד פרעושים בבית, במשרד או בכל מקום אחר מתאפשרת לרוב בכמה שיטות שונות. בעוד שניתן להדביר באמצעות חומרים אשר מבוססים על בסיס פרטרואידים, חומרים שמכילים IGR ועוד, ניתן גם להדביר פשפשים (לא פרעושים) באמצעות שיטום המתבססות על חימום חלל החדר. 

כך או כך, חשוב לוודא שההדברה אינה מתבצעת באמצעות חומרים אשר מבוססים על זרחן אורגני (הוא לא חוקי בישראל כבר משנת 2008). נוסף על כך, חשוב לדעת שבימינו ישנם גם חומרי הדברת פרעושים אקולוגיים-ירוקים, קרי ללא כימיקלים מזיקים. 

כמה עולה הדברת פרעושים?

רגע לפני שמזמינים הדברה נגד פרעושים בבית, יש לציין כי מחיר הדברת פרעושים משתנה בין מדביר למדביר. באופן כללי, המחיר ינוע בין כ-400 ל-500 ₪ להדברה בגינות עד 100 מ"ר. אם מעוניינים להזמין הדברת פרעושים בבית וגם בגינה, המחירים יכולים להגיע לכ-800 – 1,000 ₪.

ההמלצה הכי חשובה היא: השוואת מחירים בין חברות הדברה מומלצות בעיר המגורים שלכם. עבור זה, יש לכם את פורטל מדבירים פלוס – הפורטל הגדול ביותר בארץ לנושאי הדברת מזיקים מכל הסוגים, לכידת נחשים, הרחקת לטאות ועוד. 

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ