אילוף כלבים בפנסיון או בבית – מה מהם מומלץ מתי?

פנסיון ביתי לכלבים בנס ציונה
Rate this post

חיים עם כלב (או, כמובן, כלבה) מספקים נחת ועניין, ובנוסף מסייעים לפתח תכונות אישיות חיוביות מאוד. גם לכלבים זוהי הזדמנות לאמץ הרגלים נכונים שישדרגו את החיים שלהם, והדרך הטובה ביותר לכך היא תהליך אילוף מקצועי. בהתאם עולה השאלה המתבקשת: מה עדיף, לאלף את הכלב אצלכם בבית או בפנסיון. באופן טבעי יש יתרונות לכל אחת מהגישות, ובעמוד זה תמצאו מידע מפורט בנושא שיעזור לכם להחליט נכון.

היתרונות של אילוף כלבים בבית

היתרון הראשון של אילוף אצלכם בבית הוא שאתם עוברים את התהליך ביחד עם הכלב. זהו למעשה יתרון כפול: אתם מקבלים כלים פרקטיים שיעזרו לכם להוביל את הכלב במסלול הרצוי מבחינתכם, ושותפים מלאים לחוויה של הכלב (וכשהאילוף מופקד בידיים מקצועיות, זוהי חוויה חיובית מאוד עבורו).

עוד יתרון הוא שהכלב לומד להתנהל נכון בסביבה המוכרת לו, וכך קל לו יותר בהמשך לשמר את ההרגלים שרכש. מבחינה כלכלית, בדרך כלל האילוף בבית זול יותר, אם כי לעיתים התהליך בפנסיון נמשך זמן קצר יותר ובהתאם המחיר.

היתרונות של אילוף כלבים בפנסיון

המומחים של חברת טופ אילוף מספרים שלמרות כל היתרונות הנ"ל של העבודה בבית שלכם ושל הכלב, יש מקרים שבהם פנסיון הוא המקום הנכון לתהליך.

הסיבה העיקרית היא האפשרות לתהליך אינטנסיבי, כלומר עבודה יומיומית עם הכלב – ולכן ניתן להגיע לשינוי משמעותי הרבה יותר, ובזמן קצר יחסית. עוד יתרון הוא שניתן לתרגל עם הכלב התנהגויות שונות במשך מספר שעות בכל יום, דבר שהוא מן הסתם בלתי אפשרי כשהאילוף מתבצע בבית הלקוח.

יתרון שלישי מבחינתכם הוא שאתם יכולים להמשיך בשגרת החיים הרגילה, מבלי שתתבקשו לפנות זמן לאילוף – העבודה בפנסיון היא אך ורק עם הכלב.

בנוסף, ישנם מצבים המחייבים ניתוק של הכלב מהסביבה הרגילה וגם מבני האדם שאיתם הוא חי, כדי להגיע לתוצאות המבוקשות. בפנסיון האילוף משלב עבודה פרטנית עם הכלב עם תרגול בקבוצה, כמובן תוך תשומת לב אישית לכל כלב והתאמה מדויקת של השיעורים, כך שהכלב מרוויח גם תרגול של אינטראקציות עם עוד כלבים. 

בפרט מתאים הפנסיון לאילוף כלבים היפראקטיביים או אגרסיביים, וכשישנו פער גדול יחסית בין המצב הקיים למצב הרצוי.

השיקולים לקבלת ההחלטה המיטבית

השיקול העיקרי לבחירה בין אילוף בבית לבין אילוף בפנסיון הוא מטרת האילוף, וסיכויי ההצלחה בכל אחת מהגישות. שיקול נוסף הוא החיבור לכלב, ומידת הקושי להיפרד ממנו לשבועיים עד חודש. עוד כדאי לדעת שישנם גזעים של כלבים שעבורם המעבר לפנסיון לפרק זמן מסוים קל וטבעי, ולכן עבורם זוהי אופציה מוצלחת. באופן עקרוני מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, כדי להתאים את שיטת האילוף ואת הלוקיישן למאפיינים הספציפיים של הכלב או הכלבה שלכם.

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ