איך מאלפים כלב?

החלטה על אימוץ כלב כחיית מחמד אינה החלטה פשוטה שקל לקחת, וגם לאחר שמחליטים ומרגישים שלמים עם ההחלטה – יש עוד ועוד בחירות שצריך לבצע לפני שהכלב יגיע ממש הביתה ויתחילו חיים חדשים בבית – איזה סוג של כלב לבחור? מה הגיל שהכי מתאים לאימוץ כלב ואיך להתייחס לדפוסי ההתנהגות של הכלב החדש? כדאי מאד לדעת שלא חייבים להירתע מכלב צריך שנחשב ל-לא מחונך או להיבהל מכלב שנראה שלא מתנהג כראוי. בזכות שיטות חדשות כיום של אילוף כלבים אפשר לגעת ממש בנפשו של הכלב וללמוד דרכים ושיטות להשיג ממנו שיתוף פעולה.

כיום יש כמה וכמה סוגים של אילוף כלבים כשהם נבדלים זה מזה במטרה שמעוניין בעל הכלב להשיג. יש אילוף שהמטרה שלו היא לחנך גורים צעירים על פעולות או התנהגות מקובלת בתוך הבית או בקרבת אנשים אחרים, יש אילוף מיוחד שמטרתו לימוד גורים לעשות את הצרכים שלהם אך ורק מחוץ לבית או ללעוס את הצעצועים שלהם ולא חפצים מזדמנים של בני המשפחה. חשוב מאד להגדיר בראש ביחד עם המאלף המקצועי מה המטרות ומה מצפים או רוצים שיהיה המצב של הכלב בסיום התהליך. כמובן שהמאלף יוכל להנחות את המשתתפים.

איך מאלפים כלב?

אז איך מאלפים כלב?

כאשר את האילוף מבצע מאלף מקצועי – הוא יודע להבין את הנפש של הכלב, שכן היא תלויה גם בסוג ובגיל שלו. לאחר שהוא מכיר מעט יותר לעומק את הכלב יהיה לו הרבה יותר קל לבנות תכנית עבודה שמתאימה גם לחיית המחמד וגם לבני המשפחה והם יוכלו לעקוב אחרי פעולותיו, לשים לב לשינויים או להתקדמות וכמובן להיות שותפים מלאים לכל שלבי התהליך. ברוב המקרים יהיה מדובר בתהליך קצר וממוקד ולא כזה שאורך פרק זמן ארוך מאד.

חשוב להבין שתהליך של אילוף כלבים חייב להיות בהתאם למטרות שהוגדרו מראש ולהתבסס על אופי הכלב, הגדול והגיל שלו וכמובן התכונות האישיות שלו. אי אפשר לדעת שום דבר בטרם יכיר המאלף את הכלב, את סביבת המחייה שלו ומעט על סיפור חייו. אלה השלבים הראשוניים וההכרחיים לפני שיוצאים לדרך. חשוב מאד להתמיד בתהליך, לוודא שהכלב אט אט נכנס לשגרה ומבין את תפקידו, שכן רק כך האילוף יצליח. אי אפשר להתעלם מבקשות או הנחיות שמשאיר המאלף עבור בני המשפחה, שכן חשוב לשמור על עקביות ולגרום לכלב להבין מה מותר ומה אסור.

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ