בית גידול לכלבים – לא מה שחשבתם

בית גידול לכלבים
2.6/5 - (28 votes)

התחום של אימוץ כלבים הוא תחום רחב ומגוון ויש הרבה מה לדעת עליו. אפשר לאמץ דרך עמותות, לקחת הביתה כלב שרואים שמסתובב ברחוב ואין לו בית משלו ויש אפשרות נוספת – לפנות אל בית גידול לכלבים, שבדרך כלל אפשר להשיג דרכו כלב גזעי שידוע בדיוק מה אילן היוחסין שלו, מי ההורים שלו ומה היו תנאי ההתפתחות שלו.

לאנשים רבים חשוב מאד לדעת מהיכן הכלב הגיע ומה עבר עליו עד שהם אימצו אותו ולכן פנייה אל בית גידול מסודר ומוסמך היא הדבר הנכון עבורם לעשות. לעומתם, יש גם לא מעט אנשים שחושבים בטעות שבתי הגידול עושים שימוש באמצעים שליליים לצורך הרבעת הכלבים ומונעים מבצע כסף. הבנה מעמיקה של העולם הזה תגלה שהמציאות שונה לגמרי.

מהו בית גידול לכלבים?

כפי שנרמז מהשם – זהו אכן מתחם שבו דואגים להרבעת כלבות מסוג או גזע מסוים אך אין מדובר בהתעלוות או בדרכים שליליות. המתחם פועל בצורה גלויה ויהיו בו כל אנשי המקצוע הדרושים על מנת לוודא שהכלבים מגודלים ומתפתחים כפי שהם צריכים. מכיוון שלכל גזע יש את הדרישות שלו ואת התנאים האופטימליים להמשכיות שלו – יהיו בתי הגידול בדרך כלל ספציפיים עבור גזע אחד ולא יותר.

ההרבעות מבוצעות בבקרה מתמדת, ללא כפייה וללא התנהגות אלימה כלפי בעלי החיים. כל הכלבים שמגודלים בבית הגידול, גם הבוגרים וגם הצעירים יותר, נבדקים מדי פעם על מנת לוודא שהם בריאים, שאין להם שום בעיות בריאותיות והם כמובן מטופחים ומקבלים את כל מה שהם צריכים – מזון בריא ואיכותי, אזורי מרבץ ומנוחה, שטחים פתוחים רחבי ידיים להוצאת אנרגיה וטיולים באוויר הצח וכמובן טיפולים רפואיים וחיסונים כפי שמתבקש על פי החוק.

היתרונות שבפנייה אל בית גידול לכלבים

כאמור – מי שמנהל בית גידול לכלבים מסוג מסוים יהיה בקיא מאד בכל מה שקשור לגזע הזה. הוא יכיר על בוריים נושאים כמו אנטומיה ופיזיולוגיה, הוא יידע מה הסטטיסטיקות של ההרבעה, איך ומתי צריך לעשות את זה וכל זה – תוך כדי מחשבה על הכלבים ו-וידוא שהם גדלים וחיים ברווחה מכל הבחינות.

בבית גידול שכזה יהיה רישום מדויק של כל הכלבים שנולדו וגודלו שם, מי אימץ אותם למשפחתו ומדי פעם, בעיקר כאשר מדובר בגורים צעירים, יתבצע מעקב אחר הבריאות והבדיקות של גורים אלה על מנת לוודא שהם גדלים ומתפתחים כפי שמצופה מהם. גם לאחר מסירת הגורים הצעירים למשפחות החדשות שלהם – יישאר רישום אודות אילן היוחסין שלהם ובמידה ותתעורר שאלה שקשורה להוריו של הכלב או למי מהכלבים שבדורות הקודמים – אפשר יהיה לבדוק ולדעת בדיוק את כל מה שדרוש.

בית גידול – לא מה שחשבתם!

חשוב מאד לדעת שבתי גידול אלימים או כאלה שמונעים מבצע כסף כבר כמעט לא קיימים ולא כדאי לפסול בית גידול כלבים זה או אחר בשל שמועה זדונית או מידע לקוי. במידה ולא משתכנעים – אפשר וכדאי להגיע לביקור בבית הגידול, להתרשם מאופן הגידול והמחייה של הכלבים, מהאופי וההתנהגות של העובדים כלפי הכלבים ולשאול כל שאלה שמתעוררת אודות הכלבים עצמם או אופן הפעילות של בית הגידול.

הרבה מאד הפתעות טובות אפשר יהיה לגלות בביקור שכזה, מה שיחזק את הרצון העז לאמץ כלב חדש למשפחה דרך אותו בית גידול שבו הכלבים מטופחים, שמורים ואהובים. במקום אפשר יהיה למצוא אנשי מקצוע שמבינים את עולם גידול הכלבים ויוכלו לנות על כל שאלה.

משק דרור – פנסיון לכלבים 

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ