איך לשמור על איכות הסביבה בפנסיון בעזרת פח מוטמן?

Rate this post

בשנים האחרונות העולם סופסוף התחיל להבין את הנזק העצום שהוא גרם (ועדיין!) לאיכות הסביבה. פתאום, כולנו מבינים שהגיע הזמן לשנות את התפיסה שלנו ואת אורח החיים שלנו כדי לנסות ולמנוע נזק אקולוגי נוסף. בעוד שרובנו לא באמת האמנו או הבנו שאכן קיימת התחממות גלובלית ושלאשפה שלנו יש חלק גדול בכך, בהווה כבר ניתן לראות שינוי התנהגות מובהק שמתבטא בצמצום של שימוש בפלסטיק, רכבים חשמליים, פחי מחזור, ועוד. ובכן, אחד השינויים שממשיכים לתפוס תאוצה זה השימוש בפחים מוטמנים. למרות שיש לנו עוד עבודה מרובה, השימוש הפחים המוטמנים נהיים יותר ויותר נפוצים, וההשפעה החיובית שלהם על איכות הסביבה היא חשובה מנשוא. מדוע? בואו נסביר.

ראשית, מהם פחים מוטמני קרקע?

פחים מוטמני קרקע הם פחים אשר טמונים בעומק של כ-2.5 מטר ויותר, כאשר ניתן לראות על פני האדמה רק את החלק העליון של הפח, החלק שאליו משליכים את האשפה. מעבר לכך שלא כל הפחים המוטמנים זקוקים לשקית (מה שכבר מצמצמם את השימוש בפלסטיק), מדובר בפח שלא ניתן להותיר פתוח לאחר השלכת הפסולת (מה שמאוד נפוץ בקרב פחים רגילים), הפסולת אינה חשופה ללחות וגשמים ומוגנת מהצפות, העומק של הפח מונע ריחות לא נעימים, ולא פחות חשוב, הוא מגביל את הגישה לבעלי חיים ומונע מהם להסתובב מסביב לאשפה כגון חולדות, עכברושים, ציפורים ועוד.

אלו סוגי פחים מוטמנים קיימים?

ובכן, כיום קיימים סוגים שונים של פחים מוטמני קרקע כגון פחים עם מיכל מפלסטיק, מיכל ממתכת, מיכל למחזור סוללות, מיכל לקליטת נוזלים, מיכל לכילוי עופות, מכלים עם שקי הגירה, ומכלים עם פחי הפרדה.  כל סוג של פח מוטמן נותן מענה לצרכים הסביבתיים השונים תלויי האזור והאשפה הנפוצה באזור. מעבר לכך, כיוון שהפח טמון בקרקע, האשפה מושלכת בצורה אנכית ותופסת פי חמש פחות מקום מפח רגיל והפח עצמו מסוגל להכיל פי שתיים יותר פסולת. כמו כן, כאשר רוכשים פח עם מיכל אצירה קשיח, הפח יכול לקלוט נוזלים של יותר מ-150 ליטר. כך או כך, הפחים הייחודיים האלה מונעים מהפסולת להתפזר על הקרקע ולזהם לנו את הסביבה.

החשיבות של שימוש בפחים מוטמנים בפנסיון

בעוד שהפח המוטמן הוא אפקטיבי יותר בכל סביבה, גם אם מדובר בפארק ליד הבית, וגם אם מדובר, ברחוב ראשי עם תנועה מרובה של אנשים, יש מקומות שבהם קיימת פסולת רבה יותר ורעילה יותר כגון בתי חולים, מפעלים ופנסיון. כאשר מדובר בפנסיון, קיימת כמות עצומה של אשפה באופן יומיומי ופחים רגילים פשוט לא יכולים להכיל כזאת כמות מבלי שהפח "יתפוצץ", וחלק מהאשפה תמצא את עצמה מחוץ לפח ועל הקרקע. דבר אחד בטוח, השימוש בפחים מוטמני קרקע עלול לצמצם באופן מובהק את הזיהום של איכות הסביבה, וחשוב שנתחיל להשתמש בהם ולשמור על העולם ועל עצמנו ממפגעים תברואתיים, מזיהום אוויר, וכמובן מזיהום הסביבה כמכלול.

 

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ