איך לגרום לילדים לפתח חיבה לכלבים באמצעות סיפורים

Rate this post

כוחה של הספרות בעיצוב מוחות צעירים היא עניין מוכח. ספר שנבחר בקפידה יכול לפתוח את מוחותיהם של ילדים לחוויות חדשות, לפתח אמפתיה ולעזור לטפח מערכת יחסים חיבה עם העולם הסובב אותם. הדבר יכול להיות מועיל במיוחד כאשר מנסים לטפח אהבה לבעלי חיים, במיוחד לכלבים, אצל ילדים. על ידי בחירה קפדנית וקריאה של ספרי ילדים על כלבים, ניתן ואף מומלץ לעזור לילדים להבין ולפתח חיבה לבני לוויה נאמנים אלה.

בחירת הספרים הנכונים

הצעד הראשון בשימוש בספרות ילדים לפיתוח חיבה לכלבים הוא בחירת הספרים הנכונים. השוק שופע במגוון רחב של ספרי ילדים המתמקדים בכלבים.

ספרי תמונות, כמו "אם תיתן לכלב סופגנייה" מאת לורה נומרוף ו"הארי הכלב המלוכלך" מאת ג'ין ציון, משתמשים באיורים מרתקים כדי ליצור חיבור פשוט אך מדהים בין הקורא לדמות הכלב.

ספרים המיועדים לילדים קצת יותר גדולים יכולים לחקור נושאים עמוקים יותר. "בגלל ווין-דיקסי" מאת קייט דיקמילו, או "Yeller הזקן" מאת פרד ג'יפסון, שניהם מציגים סיפורים שבהם כלב הופך לחלק בלתי נפרד מחייו של ילד. סיפורים אלה לא רק מסייעים בפיתוח חיבה לכלבים אלא גם מספקים מצע לדיון ברגשות עמוקים יותר ובאירועי חיים.

קריאה אינטראקטיבית

כשאתה קורא עם ילדך, סיפורים לפני השינה למשל, אל תקרא רק את המילים. תדאג להוסיף מימד של אינטראקציה עם הסיפור. שאל את ילדך שאלות על הסיפור, על דמויות הכלבים ואיך הם מרגישים כלפיהם. גישת קריאה אינטראקטיבית זו, המכונה גם קריאה דיאלוגית, מעודדת את ילדכם לחשוב יותר לעומק על הסיפור ולהתחבר לדמויות.

אם הכלב בסיפור עושה משהו מהנה או הירואי, שאל את ילדך איך הוא מרגיש לגבי זה. אם דמות הכלב נמצאת במצב עצוב, הזדהו עם ילדכם לגבי זה. דיונים אלו יעזרו לילדכם להתייחס לכלבים בספרים ולפתח חיבה אליהם.

קשר את הסיפור לחיים האמיתיים

לאחר קריאת סיפור, נסו לקשר אותו לחיים האמיתיים. אם יש לכם כלב בבית, צרו הקבלות בין דמות הכלב בספר לבין חיית המחמד שלכם. אם אין לך כלב, שקול לבקר בבית מחסה מקומי לבעלי חיים או בפארק כלבים, כדי שילדים יוכלו לצפות ולקיים אינטראקציה עם כלבים.

לדוגמה, אתם קוראים סיפורים על כלב שאוהב לשחק ב'תביא', זרקו כדור לכלב שלכם או לכלב של חבר ותנו לילדכם לחוות את השמחה של המשחק הזה ממקור ראשון. אם הסיפור מתאר מעשה הרואי של כלב, דנו כיצד כלבים בחיים האמיתיים הם לרוב גיבורים, המשרתים בתפקידים כמו כלבי משטרה, כלבי נחייה או כלבי חיפוש והצלה.

השתמשו בספרים ככלי למידה

ספרים על כלבים יכולים לשמש גם ככלי למידה כדי ללמד ילדים על האחריות שבבעלות חיית מחמד. "לפני שאתה מקבל גור" מאת איאן דנבר ו"אילוף גורים לילדים" מאת קולין פלר הם דוגמאות מצוינות לספרים שיכולים לעזור לילדים להבין את האחריות הנלווית לבעל כלב.

על ידי לימוד הילדים על האחריות של בעלות על כלבים, אתה עוזר להם לפתח לא רק חיבה לכלבים, אלא גם לכבד אותם כיצורים חיים עם צרכים ורגשות.

עיין שוב בסיפורים

ילדים אוהבים לשמוע את הסיפורים האהובים עליהם שוב ושוב. עיון חוזר באותם סיפורים ממוקדי כלבים עוזר לחזק את הדימויים החיוביים ואת רגשות החיבה שיש לילדכם כלפי כלבים. זה גם יוצר הזדמנות להבנה ולדיון עמוקים יותר.

סיכום

שימוש בספרי ילדים כדי לטפח חיבה לכלבים אצל ילדים הוא תהליך מתגמל. באמצעות תהליך זה, ילדים מפתחים לא רק אהבה לכלבים אלא גם לומדים על אמפתיה, אחריות והנאות של חברות. זכור לבחור את הספרים הנכונים, לעסוק בקריאה אינטראקטיבית, לקשר את הסיפורים לחוויות מהחיים האמיתיים, להשתמש בספרים ככלי למידה, ולבקר שוב בסיפורים כדי לחזק את רגשות החיבה כלפי כלבים.

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ