כיצד ניתן לדעת שמזון הכלבים שאני קונה הוא איכותי?

מזון לכלבים
Rate this post

כשאנחנו חיים לצד בעל חיים, מן הסתם, נרצה לספק לו את תנאי המחיה הטובים ביותר, לא רק בגלל שאנחנו אוהבים אותו (ואנחנו אוהבים, שיהיה ברור), אלא גם מכיוון ששמירה על בריאות בעל החיים לאורך כל חייו "חוסכת" לנו (ומאיתנו) לא מעט זמן, כסף ושברון לב. כך, למשל, כבר ידוע כיום לכולם שמזון איכותי לכלבים יכול לחסוך לא מעט בעיות בריאותיות של הכלב, גם בהווה (שלשולים ובעיות עיכול נוספות) וגם בעתיד (אנמיה, בעיות בכבד, סוגי סרטן מסוימים וכן הלאה). כעת, נשאלת השאלה המתבקשת – מהו מזון איכותי? וכאן, כבר לכל אחד יש המלצה אחרת…

כיצד בוחרים מזון כלבים איכותי?

על מנת שלא להיכנס ל"מלחמה" בין המותגים הרבים והשונים הקיימים כיום בשוק, ריכזנו עבורכם מספר עקרונות מנחים, כללי אצבע שיאפשרו לכם לדעת אם המזון שבו אתם מאכילים כיום את הכלב שלכם הוא המזון המתאים לו או שעליכם להתחיל לחפש עבורו מזון שיתאים לו יותר.

הכלל הראשון – "איכותי" הוא מושג ערטילאי, וככזה, הוא גם עלול להיות סובייקטיבי למדי. התאימו את המזון (על פי הסיווג שלו) לנתונים הפרטניים של הכלב שלכם. אם הכלב שלכם הוא עדיין גור, הוא יזדקק למזון שהערכים התזונתיים בו הם שונים לגמרי מהערכים התזונתיים שחייבים להיות במזון המיועד לכלב קשיש. כך גם בנוגע לכלבות מניקות, כלבים מגזעים גדולים / קטנים, כלבים פעילים וכלבי "שטיח", כל זה, ועוד לא דיברנו על הכלבים שזקוקים למזון רפואי, שבהם נעסוק בכלל הבא. כך שלמרות שעובדתית, ישנם מזונות שנחשבים מבחינת הרכיבים שבהם כאיכותיים יותר מאחרים (למשל, המזונות המבוססים על בשר מול מזונות המבוססים על דגנים), הכלל הראשון יהיה להתאים את המזון לנתוניו המדויקים של הכלב.

הכלל השני – כלבים עם בעיות בריאות זמניות או כרוניות חייבים להיות מטופלים על ידי וטרינר ולקבל מזון שמתאים, ספציפית, לבעיה או למצב הבריאותי שאיתם הם מתמודדים. מזונות רפואיים אמיתיים (ולא מזונות שמתיימרים להיות כאלה) הם יקרים יותר, ולרוב, הם גם אינם נמכרים בחנויות רגילות אלא, אך ורק, במרפאות וטרינריות בפיקוח של הווטרינר. אם הכלב שלכם סובל מבעיה כלשהי (בעיה בדרכי העיכול,  בעיית מפרקים, בעיה בדרכי השתן וכו') אל תנסו לעגל פינות ולחסוך על ידי מתן מזון רגיל (איכותי ככל שיהיה) אלא הקפידו להאכיל אותו רק בתזונה המותאמת למצבו, על פי הנחיית הווטרינר המטפל בו, לאורך כל תקופת הזמן שהווטרינר מנחה אתכם.

הכלל השלישי – גם המזון האיכותי ביותר עלול לגרום לכלבים מסוימים לבעיות עיכול בתקופה הראשונה שאתם מאכילים אותם בו. חלק מהכלבים (לא כולם) רגישים יותר מאחרים להחלפת המזון שלהם ועלולים לסבול מהקאות ומשלשולים כתוצאה מכך. אם אתם מודעים לכך שגם הכלב שלכם כזה, הקפידו לעשות את החלפת המזון בצורה הדרגתית, כשאתם מלווים בווטרינר או בייעוץ של איש מקצוע.

בשורה התחתונה

ברורה לנו הדאגה שלכם לבריאותו של הכלב החי לצידכם, ואנחנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו בכל שאלה או בקשה.

לעוד מידע על מזון כלבים איכותי כנסו ל www.buldog.co.il

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ