3 דברים שחייבים לעשות כשמגלים שלכלב שלנו יש קרציות

Rate this post

קרציות הן אחד מסוגי בעלי החיים הבעייתיים ביותר, גם עבור המין האנושי וגם עבור מי שזכה לכינוי המחייב 'חברו הטוב ביותר של האדם', הכלב. הקרציות עקשניות, מתרבות במהירות וקשה להיפטר מהן – אבל אם מקפידים על מספר כללים בסיסיים, אפשר לפתור גם את הבעיה הזו.

1. להוציא את הקרצייה – עם פינצטה, ובחוכמה

קרציות הן טפילים שזקוקים לדם של בעל חיים אחר, והאופציה האהובה עליהן ביותר היא כלבים. קרצייה עלולה להיצמד לכלב בכל טיול בשכונה או בילוי בפארק, וגם כשיש בית עם גינה – מקום מושלם לגדל בו כלב – משחקים בחצר עלולים להסתיים בנוכחות של קרצייה על העור של הכלב.

על-מנת לשתות דם הקרצייה מצוידת באיבר דמוי מסור שחודר את שכבת העור העליונה. לאחר מכן הקרצייה מייצבת את עצמה, ויכולה לשתות בנוחות את הדם שנוצר כתוצאה מהקרעים בנימים. בהקשר זה כדאי לדעת שנקבה בוגרת של קרצייה יכולה לשתות דם בכמות של עד פי 600 (!) מהמשקל המקורי שלה.

מאחר שהקרצייה דבוקה בחוזקה לגופו של הכלב, ניסיון למשוך אותה ביד עלול להוציא רק חלק ממנה וחלק נוסף יישאר צמוד לכלב. הדרך הנכונה היא להיעזר בפינצטה, והשליפה צריכה להתבצע בקרבת העור כך שאיברי הפה של הקרצייה יישלפו מהכלב. לאחר מכן אסור למעוך את הקרצייה, מפני שייתכן שהיא מכילה ביצים (שיתפזרו אחרי המעיכה ויהפכו לקרציות חדשות). הפתרון הפשוט והנוח הוא להכניס את הקרצייה לשקית אטומה, לקשור היטב ולהשליך לפח אשפה בחוץ.

2. סריקה יסודית

איתור וחיסול קרצייה אחת לא בהכרח פותר את הבעיה במלואה. ראשית, כדאי לסרוק ביסודיות את הפרווה של הכלב כדי לוודא שאין עוד קרציות (ואם מתגלות עוד, כמובן שיש לפעול בהתאם להנחיות מהסעיף הקודם). שנית, כל קרצייה עלולה להטיל אלפי ביצים זעירות, וחשוב להיפטר גם מהן. פעולה זו מומלץ להפקיד בידי חברה מקצועית כגון קסם הדברות. טיפול מקצועי כולל ריסוס, גם בבית וגם בחצר, עם חומרים מעכבי גדילה וגם כאלה שקוטלים קרציות בוגרות.

3. טיפולי מנע

במקרים רבים קל יותר למנוע בעיה מאשר לפתור אותה לאחר שהיא נוצרת, וזה המצב גם עם קרציות. על-מנת להגן על הכלב מפני היצמדות של קרציות חדשות אחרי שהצלחתם להיפטר מאלה הקיימות, רצוי להגיע אל וטרינר מנוסה שמכיר את הפתרונות המתקדמים הקיימים כיום. הקולרים והאמפולות פחות יעילים מבעבר, בעיקר בגלל שהקרציות פיתחו עמידות אליהם, ולעומת זאת חטיפים שכוללים חומר דוחה קרציות מצמצמים את הסיכון לקרציות באופן משמעותי.

אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ