לאלף את הכלב בפנסיון לכלבים – איך זה עובד

בעלי כלבים מוצאים עצמם לא אחת מתמודדים עם התנהגויות מאתגרות שונות של כלביהם. התנהגויות אלו יכולות לבוא לידי ביטוי בתצורות שונות, ולעיתים להיות מלוות גם בחרדת נטישה ובבעיות שונות, ההופכות את היום יום לקשה במיוחד. אילוף כלבים, המסייע בלמידת מיומנויות חדשות והתנהגויות חיוביות יותר, על פי תפיסתנו, יכול להיעשות בדרכים שונות. אחת מהן היא במהלך השהות בפנסיון.

ללמד את הכלב

פנסיון לכלבים הוא מקום שבו יכולים הכלבים האהובים שלנו לשהות, בין אם לכמה שעות ובין אם לכמה שבועות. פעמים רבות בוחרים בהם בשל נסיעה ארוכה או קצרה והחיפוש אחר מקום מתאים שבו יוכלו הכלבים לשהות. אולם, מסתבר שפנסיון לכלבים יכול גם להתאים לכל אלה, המעוניינים לשלוח את כלביהם ל"קייטנת אילוף". לתקופה של כמה שבועות, במהלכה יאלפו את הכלב וילמדו אותו התנהגויות חדשות. אילוף זה יכול להיעשות בתנאי פנסיון מלאים, כלומר – לינה בפנסיון, או בשהות של יום ולילה ביתית.

יתרונות רבים במקום אחד

אילוף כלבים בפנסיון מציע יתרונות רבים וזו גם הסיבה שהוא הופך בשנים האחרונות לפופולארי מאד. פנסיון לכלבים הוא סביבה מיוחדת, המותאמת באופן נקודתי לצרכיהם של הכלבים. ישנם פנסיונים שבהם מתארחים כמות רבה של כלבים וישנם כאלה שבהם מתארחים כמות קטנה מאד או אפילו כלב או כלבה אחת בלבד. בפנסיונים שבהם יותר מכלב אחד, יכולים הכלבים שאותם מאלפים להתרגל לחברתם של הכלבים האחרים וללמוד התנהגות כלבית חיובית יותר כלפי האחרים. הדבר רלוונטי במיוחד לכלבים ריאקטיביים, שפחות מסתדרים עם כלבים חדשים או אפילו עם אנשים שאינם מכירים ומגיבים אליהם באופן תוקפני (נביחות חזקות וניסיונות לנשיכות).

בנוסף, מכיוון שמדובר בפנסיון ושהות ממושכת בו (בין אם כזו הכוללת לינה בפנסיון ובין אם כזו המאפשרת שילוב של לינה ביתית) ישנו רצף של אילוף. הכלבים עוברים את האילוף מדי יום וכך ניתן לחזק את ההתנהגויות בצורה טובה יותר ולאפשר להם ללמוד אותן ללא הפרעות או הסחות דעת. הדבר נעשה על ידי מאלפים מקצועיים, המסוגלים באופן הזה גם להכיר את הכלב בצורה מעמיקה יותר ובהתאם ללמד ולאלף אותו כהלכה. בעלי הכלבים משתתפים פעמים רבות בשיעורי האילוף ולוקחים בהם חלק, מה שמוסיף לאיכות האילוף והופך אותו ליעיל הרבה יותר.

לאלף את הכלב בפנסיון לכלבים

פנסיון לכלבים שמציע גם אילוף לכלבים שם דגש על אילוף חיובי, המתבסס על שיטות אילוף הידועות כיעילות הרבה יותר מאלו שהוצעו לנו בעבר. אילוף מסוג כזה נותן דגש להתנהגויות החיוביות של הכלב ומחזק אותן ובכל פעם, בניגוד לשיטות האילוף שהיו ידועות מקובלות יותר בעבר, בהן קיבל הכלב "עונש" בכל פעם כשביצע התנהגות שאיננה רצויה. הכלבים בפנסיון לומדים, שלב אחר שלב, בהתאם לקצב האישי שלהם, את ההתנהגויות החדשות החיוביות ובמקביל נהנים מתנאי סביבה מצוינים.

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ