כל מה שחשוב לדעת לפני שמאמצים כלב

Rate this post

כל מה שחשוב לדעת לפני שמאמצים כלב

לא קל לקבל את ההחלטה על אימוץ כלב. מדובר בעצם בהוספת בן משפחה נוסף על כל המשתמע מכך ולכן יש הרבה חשיבה שצריך לבצע בטרם האימוץ עצמו הלכה למעשה. יחד עם זאת, אין כלל ספק שלאחר שיש הרבה יתרונות בהוספת חיית מחמד אל בני המשפחה ולבטח תהיה לכלב תרומה רבה לחיים האישיים של בני המשפחה ללא קשר למין, גיל או מספר שעות השהייה המשותפות בבית.

מה לקחת בחשבון כששוקלים לאמץ כלב?

  • הסכמה – כל בני המשפחה צריכים להיות שותפים להחלטה לאמץ כלב. מכיוון שכולם חיים ביחד חשוב שכל אחד יבין שלכלב תהיה משמעות והשפעה על החיים שלו ועליו להיות מודע לכך. הטיפול והדאגה לכלב צריכה להתחלק בין כל בני המשפחה (כל אחד על פי גילו ויכולתו, כמובן) וחשוב ליצור מערכת הוגנת ושווה של תורים.
  • מה זה אומר לאמץ כלב? כאן המקום לחשוב על החסרונות שבאימוץ הכלב – נביחות בשעות לא נוחות, טיולים מחוץ לבית שלוש או ארבע פעמים ביום בכל מזג אוויר וגם כשחשים שאין חשק, לכלב עלול להיות ריח פחות נעים ולעיתים יהיה צורך לאלף אותו על מנת להתאים את ההתנהגות שלו לאופי המשפחה.
  • כסף – החזקת כלב עולה לא מעט כסף וחשוב להבין זאת כבר בהתחלה. צריך לקנות אוכל שמתאים לסוג ולגיל של הכלב, לשלם עבור שירותי וטרינר (חיסונים או טיפולים רפואיים שונים), רכישת אביזרים – כלי אוכל, תכשירי טיפוח, רצועה ומחסום לפה ועוד. ובעתיד הרחוק אולי גם לאלף את הכלב, במידת הצורך, מקווים שלא תצטרכו.
  • בחירה של כלב – לא כל כלב מתאים לכל בית ולכל משפחה. צריך לתת את הדעת לאזור המגורים, לסוג הבית ולגודל החלל שבהם אמור הכלב לגדול. יש כלבים שחיים רק בתוך הבית ויש כאלה שיצטרכו לבלות שעות ארוכות במלונה בחצר.
  • התרומה של הכלב למשפחה – כלבים הם בעלי חיים עם הרבה שמחת חיים ורצון לשחק, לשמח ולהיות בחברה. הם הופכים חיש מהר לחלק בלתי נפרד מהמשפחה וההתייחסות אליהם היא התייחסות לבן משפחה שהופך על שתי רגליים. הילדים משחקים ומשתוללים עם הכלב, מספרים לו סודות ועצובים מאד לנסוע לחופשה ולהשאיר אותו לכמה ימים לבד.
  • חוקים חדשים – האם לאפשר לכלב להיכנס לכל החדרים או להגביל את השהייה שלו? האם מותר לכלב לשבת על הספה? מה בנוגע להתנהגות בעת שבני המשפחה אוכלים בצוותא סביב השולחן? כל אלה שאלות והחלטות שצריכים ההורים לקבל ולחנך את הכלב בהתאם.
  • זהירות, כלב בבית – הנוכחות של כלב מרחיקה אנשים זרים מהבית והכלב יחוש תחושות חזקות של נאמנות כלפי המשפחה שלו. זהו יתרון גדול שגם צריך להילקח בחשבון בעת המחשבה האם לאמץ כלב או לא. בנוסף לכך הריח של הכלב מרחיק מזיקים שונים מן הבית מה שמתברר כיתרון חשוב נוסף.
אחלה אנשים ואחלה מקום להשאיר את הכלב
Shahar Raanan
Shahar Raanan
09:59 10 Mar 20
זה עם כלבים!!!
Idan gaming
Idan gaming
05:09 04 Dec 19
אחלה כלביה, טיפול מאוד מסור בכלב שלי
Ariel Aizikovich
Ariel Aizikovich
16:08 30 Aug 19
פנסיון לכלבים. נראה מרווח ונקי. חדרים נפרדים לכלבים,רחבה לטיול. מבטיחים טיולים ופינוקים,נראה אם הכלב תהיה שמח אחרי שהייה שם
Evgenya Rozenberg
Evgenya Rozenberg
08:05 10 Aug 19
פנסיון כלבים מעולה! מזי ועופר והצוות כולם אנשים מקסימים ודואגים. מומלץ בחום.
Nimrod Shory
Nimrod Shory
05:25 24 May 19
פנסיון כלבים מעולה אמין , הכלבה לא רוצה לחזור הביתה
Asaf Gorny
Asaf Gorny
18:37 27 Apr 19
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ